Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Straż Miejska Lubań

Czujność sąsiadki uratowała mężczyźnie życie

Powszechnie mówi się, że naszym najlepszym stróżem jest sąsiad „zza płotu”. Słuszność tego powiedzenia idealnie obrazuje wczorajsza sytuacja, kiedy straż miejską zaalarmowała mieszkanka ulicy Spółdzielczej, która usłyszała sąsiada wołającego o pomoc.

czytaj więcej

Rekordowa dotacja na zabytki Dolnego Śląska

100 tys. zł na pałac w Szyszkowej

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawia plan wydatków na dolnośląskie zabytki na 2018 r. Dotacja na dofinansowanie prac konserwatorskich, remontowych i robót budowlanych przy zabytkach w regionie wyniesie 5,5 mln zł! W ciągu ostatnich 10 lat dotacje na ten cel nie przekraczały kwoty 780 tys. zł.

czytaj więcej

Bez dowodu i ubezpieczenia

Zmiany w prawie o ruchu drogowym zazwyczaj oznaczają dla kierowców więcej obowiązków i surowsze kary. Tym razem będzie inaczej, już wkrótce nie dostaniemy mandatu za brak dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia.

czytaj więcej

Już jutro!

Lubanianka w The Wall. Wygraj Marzenia

Już kilkukrotnie pisaliśmy o aktywnościach mieszkańców regionu w ogólnopolskich mediach. W najbliższy piątek będziecie mogli zobaczyć występ lubańskiej pary w programie "The Wall Wygraj Marzenia".

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Nagroda za odzyskanie quada

Po raz kolejny, nasi czytelnicy proszą o pomoc. Z wtorku na środę w Olszynie skradziono quada Yamaha Raptor 700. Właściciele pojazdu oferują 5000 zł nagrody za odzyskanie pojazdu.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 32

Uwaga! Idą burze

Według Regionalnego Biura Prognoz Meteorologicznych mamy 75% szans na burze z przelotnymi opadami gradu. Aby każdy mógł sprawdzić tę informację sam, dołączyliśmy link do czeskich radarów pogodowych.

czytaj więcej

Kuba prosi o pomoc

Kuba, mimo że ma dopiero 11 lat, sporo przeszedł - 3 operacje, w tym 2 na otwartym sercu, zaburzenie przetwarzania słuchowego, nieprawidłowe współgranie półkul mózgowych, ciągłe szpitale oraz wizyty u specjalistów... Teraz, aby móc normalnie funkcjonować potrzebuje pomocy ludzi wielkiego serca. Poznajcie historię chłopca, który uczęszcza do jednej z lubańskich szkół.

czytaj więcej

Mini przewodnik

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".

czytaj więcej

Lubań i okolice

Majówka 2018

Pierwszy majowy weekend to czas na relaks, wycieczki, spędzanie czasu z rodziną. Mamy parę podpowiedzi.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Świadkowie poszukiwani

Wczoraj wieczorem, na skrzyżowaniu przy Kauflandzie w Lubaniu, doszło do kolizji. Jak informuje nasza czytelniczka, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, dlatego poszkodowana poszukuje świadków zdarzenia.

czytaj więcej

Z jakimi kosztami muszą liczyć się rodzice i goście

Komunie coraz bardziej przypominają wesela

Średnio ok. 3600 zł wydają rodzice w związku z przystąpieniem ich dziecka do Pierwszej Komunii Świętej. Zdecydowanie mniejsze koszty, bo wynoszące blisko 1200 zł, ponoszą chrzestni. Z kolei zaproszeni goście uszczuplają swój portfel nawet o 600 zł. Co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta?

czytaj więcej

GUS opublikował zestawienie liczby ludności w 2017 r.

Ludność w gminach

Po pięciu latach spadku liczba ludności Polski wzrosła w 2017 r. o 0,6 tys. osiągając 38434 tys. mieszkańców- podał GUS. Ludność zwiększyła się w pięciu województwach, z czego największy przyrost zanotowano w woj. pomorskim, a największy ubytek w woj. świętokrzyskim. Publikujemy pełne zestawienie liczby ludności we wszystkich gminach.

czytaj więcej

Szukamy pracownika

Dyrektor Akademii Malucha Niepublicznego Przedszkola Językowego w Lubaniu zatrudni pracownika administracyjnego do sekretariatu przedszkola. 

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Gady też poczuły wiosnę

Jeden z naszych czytelników nadesłał zdjęcia z niedzielnego spaceru po Kamiennej Górze, gdzie natknął się na żmiję wygrzewającą się w promieniach słońca.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Tadeusz Lewandowski

  żył 57 lat

  Zm. 13.05.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.05.2018 o godz. 14:00

  W kościele w Zarębie

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań Skrzyński