Czwartek, 16 sierpnia 2018r.

Imieniny: Rocha, Stefana, Joachima

Strona główna / Rozmaitości / Zlikwidowano nielegalną hodowlę psów w Uboczu

15 psów w straszym stanie

Zlikwidowano nielegalną hodowlę psów w Uboczu

Zlikwidowano nielegalną hodowlę psów w Uboczu

Tak wyglądała "hodowla" w Uboczu

Foto: B.S. / KPP Lwówek Śląski

W dniu dzisiejszym wolontariusze Fundacji „Mondo Cane” inspektorat w Jeleniej Górze w asyście funkcjonariuszy Policji z Gryfowa zlikwidowali pseudo hodowlę psów w Uboczu gm. Gryfów Śląski. Na miejscu były również obecne media oraz przedstawiciel straży miejskiej.

Na ślad hodowli trafiono dzięki zgłoszeniu jednego z okolicznych mieszkańców, który po zakupie tam psa musi leczyć zwierzę z powodu zaraźliwej choroby.

- Przedstawiciele fundacji stwierdzili, iż na terenie wskazanej posesji właściciel, 46 letni mieszkaniec Ubocza popełnił szereg przestępstw i wykroczeń dot. ochrony zwierząt. Na miejscu stwierdzono, iż pieski różnej rasy były „hodowane” w bardzo złych warunkach. Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdziła, iż część psów jest chora. Psy zostały zabezpieczone w odpowiednich kojcach i przewiezione przez wolontariuszy celem badań i udzielenia im pomocy weterynaryjnej. – mówi st.asp. Mateusz Królak z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Łącznie odebrano w trybie administracyjnym 15 psów ras: ratlerek, shih-tzu, bokser i mieszańce. Psy nie posiadały szczepień ani książeczek zdrowia. Znajdowały się w tragicznych warunkach hodowlanych. Ze wstępnych oględzin lekarza weterynarii wynika, że były chore na grzybicę skóry, grzybicę uszu, zawszone, zarobaczone oraz miały świerzb. W innych pomieszczeniach hodowcy znajdowały się również padłe gołębie.

- Na chwilę obecną trwają dalsze czynności z właścicielem psów. Przypomnijmy - Policja zgodnie z zadaniami, działa także w kierunku zapobiegania, ścigania i wykrywania przestępstw i wykroczeń współpracując przy tym z organizacjami samorządowymi i społecznymi.przypomniał oficer prasowy KPP Lwówek Śląski st.asp. Mateusz Królak.

Niech zdjęcia będą przestrogą dla osób, które z powodu niskiej ceny decydują się na kupno psa z nieznanych źródeł.

Autor: B.S./ red.
comments powered by Disqus