Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Rozmaitości / Kilka słów o pogodzie

Kilka słów o pogodzie

Kilka słów o pogodzie

Foto: czytelnicy/eLuban.pl

Pogoda nas nie rozpieszcza, w nocy zaspy i zawieje, rano błoto i paskudne warunki na drogach. Synoptycy zapowiadają, że dziś jeszcze możemy spodziewać się śniegu, a od jutra temperatura nawet w dzień nie wzrośnie powyżej zera. Wczorajszej nocy i dzisiejszego ranka na drogach w regionie panowały trudne warunki. Dostaliśmy też pozdrowienia z ciepłej Florydy.

Ubiegłej nocy trudne warunki panowały na wszystkich drogach w regionie. Przez moment nieprzejezdna była droga pomiędzy Proszówką a Świeradowem-Zdrojem oraz Lubaniem a Lwówkiem Śląskim. Problemy z poruszaniem się po drogach występowały również w Wolimierzu. Przed północą wybraliśmy się na drogę pomiędzy Leśną a Platerówką. Droga była przejezdna i widać było pracę pługów śnieżnych. Bywały jednak miejsca, gdzie wiatr nanosił zaspy śniegu, a poruszanie się po drodze przypominało slalom. Rano na drodze do Świeradowa -Zdroju z drogi wypadła ciężarówka.

Dziś ponownie IMGW wydało ostrzeżenie o spodziewanym silnym wietrze, które obowiązywać będzie do godzin wieczornych. Do późnych godzin nocnych możemy spodziewać się jeszcze opadów śniegu. Od jutra natomiast za sprawą nadchodzącego z północy niżu, o wdzięcznie brzmiącym imieniu Alex zapowiadane są spadki temperatur. Najzimniej będzie nocą. Do niedzieli w naszym regionie temperatury wahać będą się pomiędzy - 7°C a -13°C. W dzień nie wzrosną powyżej 0°C.

Od kilku dni pogoda robi wszystko, aby przypomnieć nam jak wygląda w naszym klimacie zima. Tymczasem, Pani Marta śle gorące pozdrowienia z Lake Worth na Florydzie, przypominając nam jak wygląda lato :)

Autor: red.
comments powered by Disqus