Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Rozmaitości / Powiat lubański zagrożony ptasią grypą

W strefie zagrożonej znalazły się gminy Siekierczyn i Platerówka

Powiat lubański zagrożony ptasią grypą

Powiat lubański zagrożony ptasią grypą

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów: zgorzeleckiego i lubańskiego. W rozporządzeniu ustalono granice obszarów, zapowietrzonego i zagrożonego. 

W miejscowości Tylice w powiecie zgorzeleckim badania potwierdziły wystąpienie kolejnego ogniska ptasiej grypy w gospodarstwie rolnym. Padło tam kilkanaście sztuk drobiu. Służby weterynaryjne informują, że na bieżąco wdrażają wszystkie procedury związane ze zwalczaniem ptasiej grypy.  

W obszarze zapowietrzonym znajdują się miejscowości: Tylice, Zgorzelec Ujazd, Koźlice, Osiek Łużycki, Kunów, Koźmin, Studniska Dolne.

Zachodnia część powiatu lubańskiego, w której leżą gminy Siekierczyn i Platerówka znalazły się w obszarze zagrożonym występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Rozporządzenie zawiera m.in. nakazy i zakazy postępowania na obszarze zapowietrzonym i zagrożonym. Wojewoda podkreśla, że nakazy i zakazy zawarte w załączonym rozporządzeniu obowiązują niezależnie od nakazów i zakazów zawartych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. 

W załączeniu pełna treść Rozporządzenia Wojewody Dolnośląskiego.

Nakazy i zakazy dotyczące obszaru zagrożonego znaleźć można w § 3 rozporządzenia.

Autor: duw
comments powered by Disqus