Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Rozmaitości / Tak umierają wilki

UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Tak umierają wilki

13 kwietnia w lesie koło Brunowa znaleziono wilka, który wpadł we wnyki nie był w stanie się uwolnić. Zginął w męczarniach. Niestety to nie jedyny taki przypadek.

Takich przypadków jest więcej - mówi dla Bolec.Info dr inż. Robert Mysłajek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, który współpracuje ze Stowarzyszeniem dla Natury "Wilk", a od kilkunastu lat prowadzi badania nad wilkami m.in. w Borach Dolnośląskich. - Warto uczulić ludzi, którzy mają się zajmować zwalczaniem tego typy przestępstw, straż leśną i łowiecką. Jeżeli ktokolwiek znajdzie wnyk w lesie, powinien od razu poinformować odpowiednie służby.

Doktor Mysłajek przypomina, że wnyki nie są zakładane po to żeby chwytać wilki, wilki stają się przypadkowaymi ofiarami kłusowników.

- Ale pamiętajmy, że wnyki mogą się stać także pułapką, która skrzywdzi choćby naszego psa - mówi naukowiec.

Dzięki wideopułapkom ma on wgląd w życie wilków w różnych regionach Polski. Na poniższym filmie kamera Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" zarejestrowała dramatyczne zmagania wilka, który zerwał się z kłusowniczego wnyka. Jego łapa jest bardzo poważnie uszkodzona, a uwieszona na niej stalowa linka wrzyna się w ranę przy każdym kroku i uniemożliwia normalne poruszanie się. Jest on członkiem grupy rodzinnej zamieszkującej obszar Natura 2000 Wrzosowiska Świętoszowsko-Ławszowskie w Borach Dolnośląskich. Nagranie pochodzi z połowy marca tego roku:

Autor: Bolec.info
comments powered by Disqus