Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Rozmaitości / Niewybuchy przy autostradzie

Autostrada A4 już otwarta

Niewybuchy przy autostradzie

Niewybuchy przy autostradzie

Foto: Bolec.info/Bernard Łętowski

Dziś przez ponad trzy godziny całkowicie zamknięta była autostrada A4 pomiędzy Łąką a Godzieszowem. W tym czasie saperzy usuwali znalezione wczoraj pociski z II Wojny Światowej.

Autostrada była zamknięta w obu kierunkach od godziny 11 do 14.00. Wczoraj znaleziono niewybuchy w okolicach Dobrej, w odległości około 100 metrów od nitek autostrady. Dziś od rana na miejscu pracowali saperzy, podczas prac znaleziono kolejne pociski. Niewybuchów było co najmniej kilkadziesiąt. Po wywiezieniu drugiej części zebranych pocisków autostrada została ponownie otwarta dla ruchu, a saperzy nadal szukają kolejnych pocisków w ziemi.

- To niemieckie pociski artyleryjskie kaliber 8,8 cm z II wojny, zebraliśmy ich na razie 62 - mówi chorąży Radosław Mazur z Patrolu Saperskiego 23. Śląskiego Pułku Artylerii. - Podobno grzybiarz znalazł wczoraj trzy z nich, ktoś wykopał je z ziemi. Prawdopodobnie był tutaj skład amunicji.

Wskutek zamknięcia autostrady Bolesławiec był praktycznie zablokowany, ponieważ samochody jechały Drogą Krajową 94 zamiast autostradą A4.

Autor: Bolec.info
comments powered by Disqus