Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Rozmaitości / Zakończenie roku harcerskiego

Hufiec ZHP Lubań

Zakończenie roku harcerskiego

Zakończenie roku harcerskiego

Foto: Hufiec ZHP Lubań

Pochmurna i wietrzna aura nie przeszkodziła w zorganizowaniu Zakończenia Roku Harcerskiego 2016/2017. Na Przystań Żeglarską „Izery” przyjechali harcerze i zuchy z Lubania oraz Leśnej.

Po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt, na dzieci i młodzież czekały drużynowe konkurencje sprawnościowe. Uczestnicy mogli się wykazać m.in. umiejętnością przyszywania guzika, znajomością harcerskich szyfrów czy też zaradnością w wyborze i pakowaniu odpowiednich rzeczy do plecaka. Wszyscy sprawdzili też swoją siłę w przeciąganiu liny oraz sprawność rzucając do celu. Jak się okazało wszystkie konkurencje tylko z pozoru należały do łatwych i prostych do wykonania. Z powodu niezbyt sprzyjającej pogody musieliśmy zrezygnować z wiosłowania na czas, które na pewno byłoby wielką atrakcją imprezy. Na zakończenie wszystkie drużyny i gromady wspólnie rywalizowały na torze przeszkód z pierwszej pomocy, na którym nie tylko liczyła się szybkość, ale także umiejętność rozkładania trójkąta ostrzegawczego czy też znajomość resuscytacji.

Po skończonych zawodach uczestnicy posilili się kiełbaskami i gorącymi napojami. Zakończenie Roku Harcerskiego było połączone jednocześnie z Dniem Pirata, dlatego dzieci, które miały najbardziej oryginalny strój zostały nagrodzone podarunkami ufundowanymi przez Panią Martę Bednarczyk. Pozostali również otrzymali upominki od Komendanta Hufca- phm Andrzeja Waniczka.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy oraz tym, którzy na nią przybyli!

Szczególne podziękowania kierujemy do Klubu Żeglarskiego „IZERY” z Komandorem Michałem Mąkowskim na czele za udostępnienie terenu przystani na nasze spotkanie.

Organizatorzy: 1 Gromada Zuchowa „Żagielki” 12 Harcerska Drużyna Wodna „Żagiel”

Autor: Hufiec ZHP Lubań
comments powered by Disqus