Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Rozmaitości / Rozpieszczania nie będzie

Rok szkolny 2017/2018

Rozpieszczania nie będzie

Rozpieszczania nie będzie

Już w poniedziałek uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny. Przed nimi 187 dni nauki i 98 dni wolnych. Kiedy przypada najbliższy długi weekend i jak długo będziemy się cieszyć przerwą świąteczną?

Rok szkolny rozpocznie się 4 września, w poniedziałek i przez cały miesiąc nie doczekamy się dnia wolnego. Również w październiku nie ma co liczyć na dni wolne, gdyż Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę (14.10). Nadzieja na wydłużony weekend pojawi się z początkiem listopada. Dzień Wszystkich Świętych przypada w środę więc jeśli weźmiemy dwa dni urlopu, to do pracy i szkoły wrócimy dopiero 6 listopada. I tak aż do świąt Bożego Narodzenia na wypoczynek pozostają jedynie weekendy.

Zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23 grudnia do 2 stycznia i początek roku też nie będzie nas rozpieszczał, gdyż święto Trzech Króli przypada w sobotę. Za to już od 15 stycznia wystartują ferie zimowe. Trzeba dobrze wykorzystać ten czas, gdyż następne wolne dni to dopiero Święta Wielkanocne. Świąteczne wolne potrwa od 29 marca do 3 kwietnia.

Właściwie w trakcie roku szkolnego 2017/2018 tylko maj będzie obfitował w dni wolne od nauki. 1 maja to wtorek, biorąc urlop 2 i 4, kanapki do szkoły zapakujemy dopiero w poniedziałek 7. Tak jak na początku miesiąca, tak jego końcówka daje szansę na weekendowy wypoczynek. Boże Ciało wypada w czwartek (31.05), więc biorąc wolny piątek zapewnimy sobie cztery dni wypoczynku. Pozostanie nam już tylko czerwiec, trzeba będzie dotrwać do 22 i znów nadejdą upragnione wakacje.

Autor: red
comments powered by Disqus