Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Rozmaitości / Pozwól się ostrzec przed zagrożeniem

Bądź zorientowany

Pozwól się ostrzec przed zagrożeniem

Pozwól się ostrzec przed zagrożeniem

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji Regionalny System Ostrzegania (RSO). Aplikacja na urządzenia mobilne to rozbudowany, ale jednocześnie prosty w obsłudze i intuicyjny program, którego celem jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach m.in. meteorologicznych, hydrologicznych czy zdarzeniach drogowych. Dowiemy się tam na przykład czy przejezdna jest autostrada A4.

W aplikacji dostępne są także przydatne poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych (burze, wichury, powódź, upał, pożar, zatrucie czadem) oraz informacje dotyczące systemu alarmowania i ostrzegania.

RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone. Aplikacja RSO pozwala na: - przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach:  meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne; - przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy; - dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych. Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. od IMGW-PIB czy GDDKiA.

Aplikację RSO można pobrać: za pośrednictwem strony Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego lub ze strony/sklepu, które są dedykowane odpowiedniemu systemowi operacyjnemu (GOOGLE PLAY, APPLE APP STORE, WINDOWS PHONE STORE). Aplikację wyszukujemy poprzez wpisanie słów kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

Autor: Powiat Lubań
comments powered by Disqus