Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Rozmaitości / Spotkanie z posłami PO

Lubań

Spotkanie z posłami PO

Spotkanie z posłami PO

Foto: eLuban.pl

W wtorkowe popołudnie w Lubaniu gościła dwójka posłów Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki i Zofia Czernow, posłanka z Jeleniej Góry. Spotkanie z mieszkańcami dotyczyło możliwych zmian w ordynacji samorządowej, rozmawiano też o wadze samorządu dla społeczności lokalnej i w wymiarze ogólnokrajowym.

Demokratyczna Polska obywatelska nie może istnieć bez samorządu, bez samorządu nie ma demokracji i nie ma wolności. Od samorządu zaczęliśmy polską wolność budować i to niezwykle istotny szczebel funkcjonowania państwa - mówił nam jeszcze przed spotkaniem Andrzej Halicki.

Poseł nie jest też zadowolony z sytuacji panującej w kraju - Straciliśmy wizerunek kraju dobrze i spokojnie rozwijającego się, czyli takiego kraju, w którym inwestorzy chętnie myślą o budowaniu swoich zakładów. Kapitał zagraniczny niestety z Polski ucieka. Na dodatek mamy bardzo złe emocje, społeczeństwo jest bardzo mocno podzielone co widać w obrazie przekazów telewizyjnych, a to buduje kolejne wątpliwości w jakim kierunku Polska będzie się dalej rozwijać.

Poseł zapowiada też zjednoczenie opozycji - Środowiska, które mają wspólny cel muszą i będą współpracować ze sobą żeby Polska rozwijała się w dobrym kierunku, bo widać, że dzisiaj nie tylko tego oczekują wyborcy, ale jest to fundamentalne dla dalszego rozwoju Polski. Więc będziemy razem współpracować również w wyborach samorządowych.

W trakcie spotkania była możliwość zadawania pytań i wejścia z posłami w dialog z czego zebrani skwapliwie korzystali. Mieszkańcy Lubania poruszali wiele tematów, a rozmowom nie było końca, ostatecznie spotkanie trwało o wiele dłużej niż pierwotnie planowano. W sali konferencyjnej lubańskiego Tretu zebrało się blisko 50 osób.

Autor: red.
comments powered by Disqus