Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / Rozmaitości / Rekordowy WOŚP!

Rekordowy WOŚP!

Rekordowy WOŚP!

Foto: eLuban.pl

W tym roku na terenie powiatu lubańskiego działały cztery sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz wiemy, że wszędzie zebrano rekordowe kwoty.

Sztaby WOŚP zostały zarejestrowane w Lubaniu, Leśnej, Świeradowie -Zdroju i po raz pierwszy w Pisarzowicach. Od samego rana wolontariuszy można było spotkać wszędzie. Niektórzy, aby ułatwić zbiórkę datków, oferowali nawet dojazd do domów darczyńców. Oprócz ulicznych zbiórek datki można było przekazywać w sztabach oraz brać udział w licytacjach.

Finały WOŚP to również doskonała okazja do prezentacji dorobku artystycznego - od przedszkolaków po profesjonalistów. Różnego rodzaju aktywności kulturalne można było zobaczyć dziś wszędzie tam, gdzie grała Orkiestra. Jednym słowem działo się dziś dużo i wszędzie, choć cel przyświecał jeden: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Z danych, które uadło się nam zebrać, wynika że we wszystkich sztabach w powiecie lubańskim zebrano rekordowe kwoty, stan na godzinę 22 to:

Leśna zebrała 25 459 zł, Świeradów-Zdrój 39 611 + 350 € + 2306 Kč, Lubań 45 220 zł. W Pisarzowicach zbierano po raz pierwszy, uzyskana kwota to 13 108,95 zł.

Przedstawione kwoty mogą ulec jeszcze zmianie więc ostateczne podsumowanie 26 Finału przygotujemy w poniedziałek.

Brawo Wy!

Autor: red.
comments powered by Disqus