Wtorek, 22 maja 2018r.

Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

Strona główna / Rozmaitości / Skarbówka do likwidacji?

Kolejny urząd w Lubaniu podzieli los aresztu?

Skarbówka do likwidacji?

Skarbówka do likwidacji?

Foto: eLuban.pl

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawia się informacja, jakoby wzorem Archiwum Państwowego i Aresztu Śledczego zlikwidowany miał zostać również Urząd Skarbowy w Lubaniu. Plotka to czy prawda? Postanowiliśmy sprawdzić.

Pierwsze sygnały, jakoby lubański Urząd Skarbowy miał zostać zlikwidowany pojawiły się w komentarzach pod informacją o likwidacji Aresztu Śledczego w Lubaniu. Z jednej strony informacja wydawała się mało prawdopodobna, z drugiej zaś po doświadczeniach z Archiwum Państwowym, które przeniesiono do Bolesławca i rewelacjach dotyczących aresztu, ziarno padło na podatny grunt. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić te rewelacje.

W pierwszej kolejności zadzwoniliśmy do Urzędu Skarbowego w Lubaniu. Okazało się, że informacje te są zaskoczeniem dla kadry kierowniczej. Dlatego, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, swoje pytanie skierowaliśmy do rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

W związku z likwidacją tutejszego Aresztu Śledczego w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że ten sam los czeka placówkę Urzędu Skarbowego w Lubaniu. Stąd moje pytanie, czy KAS przewiduje likwidację w/w placówki?

W odpowiedzi Natali Dobrzenieckiej, Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej czytamy:

Obecny stan prawny Krajowej Administracji Skarbowej nie przewiduje likwidacji placówki Urzędu Skarbowego w Lubaniu.

Tym samym ucinamy wszelkie spekulacje i plotki. Urząd Skarbowy w Lubaniu pozostaje i wszelkie sprawy dotyczące podatków nadal będziemy załatwiali w Lubaniu.

Autor: red.
comments powered by Disqus