Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / Rozmaitości / Alarm SMOG-owy. Komunikat WIOŚ

Przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10

Alarm SMOG-owy. Komunikat WIOŚ

Alarm SMOG-owy. Komunikat WIOŚ

Foto: WIOŚ

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wczoraj odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 w wielu dolnośląskich miejscowościach, w tym w Lubaniu. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać także dziś.

WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 13.02.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych: w Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Kłodzku, Lądku-Zdroju, Legnicy, Lubaniu, Nowej Rudzie, Wałbrzychu i we Wrocławiu.

Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać w dniu dzisiejszym, tj. 14.02.2018 r.

Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu.

Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu: 

1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania, 
2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej. 
3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza.

Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: air.wroclaw.pios.gov.pl

Autor: red.
comments powered by Disqus