Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

Strona główna / Rozmaitości / Podpalenia i próby zastraszania

Kolejny materiał Uwagi TVN

Podpalenia i próby zastraszania

Podpalenia i próby zastraszania

Foto: Prt Scr uwaga.tvn.pl

Z początkiem maja pisaliśmy o serii podpaleń, które dotknęły rodzinę Nieckarzy. Ta, od lat prowadzi w Lubaniu hurtownię warzyw. O samej sprawie zrobiło się głośno po materiale dziennikarzy programu TVN Uwaga. Dziennikarze TVN ponownie wrócili do Lubania, bowiem rodzina nadal jest zastraszana. Tym razem jako winnego podpaleń wskazuje inną osobę - lokalnego przedsiębiorcę działającego w branży usług pogrzebowych.

Do kolejnej próby podpalenia czy też zastraszenia, doszło z początkiem czerwca w Leśnej. W nocy w budynku należącym do kuzyna Nieckarzy rzucono przedmiotem przypominającym petardę. Przedmiot eksplodował kilkukrotnie, mogąc podpalić zaparkowany na podwórku samochód i sam budynek.

Tym razem zastraszanym był właściciel zakładu pogrzebowego, który filię placówki prowadzi w Lubaniu w lokalu wynajmowanym właśnie od rodziny Nieckarzy. Po tym zdarzeniu rodzina przypomniała sobie o rozmowie sprzed pięciu lat, kiedy to właściciel jednego z konkurencyjnych zakładów pogrzebowych miał kierować groźby podpaleń pod ich adresem. To rzuciło nowe światło na serię podpaleń. Niestety i tym razem lubańska policja nie popisała się przed dziennikarzami Uwagi TVN. Komendant odmówił komentarza przed kamerami, co reporterzy skrzętnie wykorzystali.

Cały materiał Uwagi TVN zobaczycie pod TYM linkiem.

Autor: red.
comments powered by Disqus