Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Sport

Sport

PGE Turów

Dziękujemy Mike!

Zarząd KKS Turów Zgorzelec S.A. podjął decyzję o niekontynuowaniu współpracy z dotychczasowym pierwszym trenerem zespołu, Michaelem Claxtonem. Klub ze Zgorzelca dziękuje Amerykaninowi za pracę w minionym sezonie i życzy powodzenia w dalszym rozwoju kariery.

czytaj więcej

Football Academy w Lubaniu

Po wielu innych miastach w końcu i do Lubania trafiła największa w Polsce sieć szkółek piłkarskich Football Academy. Pierwszy historyczny trening odbył się w środę, 16 maja na boisku przy SP Nr 1 w Lubaniu.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Młodsi powalczyli z wiceliderem

Kolejne mecze za drużynami młodzieżowymi Łużyc. W przeciwieństwie do seniorów zaprezentowali się przyzwoicie. Dzielnie z wiceliderem walczyli choćby juniorzy młodsi.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Po linii pochyłej…

Bramkarz Łużyc Martyn Ral nie będzie dobrze wspominał minionego weekendu. Wystąpił zarówno w meczu pierwszej jak i drugiej drużyny Łużyc. W każdym z nich zespół z Lubania stracił po siedem bramek!

czytaj więcej

Tradycyjne środki transportu są nudne!

Nad Bałtyk rowerem

Sezon na sportowe wyzwania możemy uznać za otwarty. Przed tygodniem w sztafecie, Bałtyk zdobyli Zabiegani z Leśnej, zajęło im to zaledwie trzy dni. Teraz nad Bałtyk wybierają się członkowie klubu kolarskiego Kwisa Lubań z tą różnicą, że cel planują osiągnąć w niecałą dobę.

czytaj więcej

Cross Gryfitów 2018

Stowarzyszenie Aktywny Gryfów ,,CROSS GRYFITÓW" zaprasza 2 i 3 czerwca na dwudniową imprezę sportową ,,CROSS GRYFITÓW 2018", która tradycyjnie będzie towarzyszyć gryfowskim Kwisonaliom.

czytaj więcej

Dolnośląskie złoto w aerobiku obronione

Od wielu lat uczennice z leśniańskiego gimnazjum rywalizowały w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Aerobiku. W 2016 i 2017 roku zdobywając mistrzostwo dziewczęta udowodniły, że są najlepsze. W tym roku tytuł mistrzowski po niezwykle widowiskowych i emocjonujących zawodach, znowu trafił do Leśnej.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Wyjazdowy niefart

W miniony weekend przegrali juniorzy oraz trampkarze Łużyc Lubań. Honor klubu uratowali młodzicy.

czytaj więcej

Leśna

Puchar Polski Kajak Polo Leśna 2018

Ta jeszcze mało popularna dyscyplina sportu dostarcza niesamowitych emocji kibicom i samym zawodnikom. Mecz finałowy Pucharu Polski pokazał, że walka trwa do ostatniej sekundy.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Punkt, który nikogo nie cieszy

Łużyce Lubań i Cosmos Radzimów walczyły w sobotę o zwiększenie szans na utrzymanie w klasie okręgowej. Mecz ostatecznie zakończył się remisem, który obie strony przyjęły z rozczarowaniem.

czytaj więcej

PGE Turów

Dumni pomimo porażki

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali starcie z Anwilem Włocławek 72:93 i odpadali z rywalizacji w play-off, kończąc sezon na ósmym miejscu. - Jestem dumny z tego, co wszyscy wspólnie osiągnęliśmy - podkreślał pomimo porażki trener Michael Claxton.

czytaj więcej

Leśna

Puchar Polski Kajak Polo

5-6 maja w Leśnej odbędzie się Puchar Polski w Kajak Polo. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której gracze pływają na krótkich kajakach starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stadion do Kajak Polo w Leśnej przy ul. Polnej 5. Wstęp wolny.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Kompromitacji ciąg dalszy

W zaległym meczu 16. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały z Hutnikiem Pieńsk 1:3. To już szósta porażka Łużyc w rundzie wiosennej.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Młodzicy, juniorzy i trapkarze

Kolejny piłkarski weekend mają za sobą grupy młodzieżowe Łużyc Lubań. Świetny mecz rozegrali młodzicy, juniorzy starsi oraz trampkarze.

czytaj więcej

Lubań

Brąz dla siatkarek

Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego w Lubaniu wzięły udział w 1/4 Mistrzostw Polski Młodziczek w Opolu.W turnieju uczestniczyło sześc zespołów, Lubanianki zakończyły turniej na trzecim miejscu.

czytaj więcej

Wideo

Wyścigi dronów na Górze Szybowcowej

Te malutkie maszyny ważące niecałe 500 gram potrafią rozpędzić się nawet do 200 km/h. Latanie nimi, a tym bardziej rywalizacja sprawia olbrzymią frajdę. Mowa o dronach wyścigowych, które w ostatni weekend kwietnia opanowały Górę Szybowcową. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Kolejna porażka

W meczu 22. kolejki Łużyce Lubań przegrały w Jeżowie Sudeckim z miejscowym Lotnikiem 1:2. Zespół trenera Rafała Wichowskiego musiał radzić sobie w mocno okrojonym składzie.

czytaj więcej

PGE Turów

1:0 dla Anwilu

Solidna pierwsza połowa nie wystarczyła. Anwil Włocławek pokonał PGE Turów 86:76 i w ćwierćfinałowej serii do trzech zwycięstw objął prowadzenie 1:0.

czytaj więcej

17 Gwiaździsty Rajd Rowerowy

Wyprawa rowerowa dla każdego

5 maja w końcu się zacznie! Tysiące rowerzystów znów mocno naciśnie na pedały, a trasy 17 Gwiaździstego Rajdu Rowerowego spełnią oczekiwania każdego rowerzysty...

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia