Strona główna / Sport

Sport

KS Łużyce Lubań

Wpadka młodzików

Swoje kolejne mecze rozegrały grupy młodzieżowe Łużyc Lubań. Komplet punktów z Wrocławia przywieźli trampkarze. Wpadkę zanotowali natomiast młodzicy, którzy ulegli na swoim boisku niżej notowanemu Chojnikowi.

PGE Turów powraca do play-off!

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgromili Legię Warszawa 105:83 i dzięki fantastycznej końcówce sezonu w swoim wykonaniu po trzech latach przerwy ponownie awansowali do fazy play-off!

Klub z Lubania zorganizował pierwszy w tym roku turnieju OZPN w kategorii Junior F (Żak). Gospodarze okazali się niegościnni dla pozostałych ekip.

Po środowej wyjazdowej porażce z Woskarem Szklarska Poręba 2:3 seniorzy Łużyc Lubań doznali kolejnej porażki. Tym razem okazali się gorsi od Pogoni Świerzawa. Sytuacja w tabeli robi się dla lubanian nie do pozazdroszczenia.

Już po raz 35. w trakcie wiosennych, kwietniowych roztopów koryto rzeki Kamiennej w Szklarskiej Porębie, stało się areną widowiskowych zawodów w kajakarstwie górskim - AMP Kamienna. W trakcie zawodów kajakarze z Leśnej udowodnili, że na górskich rzekach trudno o lepszych sportowców.

Klub sportowy Bojan Boks po raz kolejny zaprasza na wielkie sportowe wydarzenie - Turniej Bokserski o Puchar Starosty Lubańskiego. Turniej będzie również okazją do finansowego wsparcia Oliwki. Prosimy o pomoc, która pozwoli rodzicom Oliwii podjąć leczenie dziecka w wybranej klinice.

18 trójek PGE Turowa!

Mistrz na tarczy!

Imponująca pogoń, pasjonujące wymiany strzelców w ataku, 18 celnych trójek, świetny doping i dyskwalifikacje dwóch zawodników. W pojedynku o wielkich emocjach koszykarze PGE Turowa pokonali mistrzów Polski z Zielonej Góry 106:104 i są już tylko o krok od awansu do fazy play-off!

W meczu 20. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Lubomierzu z tamtejszą Stellą 1:3. Honorowego gola dla gości zdobył Damian Bojdziński.

VII Karkonoski Puchar Sprintu - Jelenia Góra 2018 za nami. O puchar rywalizowało 267 zawodników z 24 klubów. Orka Lubań wspaniale się zaprezentowała, zdobywając drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Juniorzy młodsi na fali!

Nie zwalnia tempa zespół trenera Konrada Murawskiego. Tym razem juniorzy młodsi pokonali Lechię Dzierżoniów i są wiceliderem II ligi wojewódzkiej. W weekend grali też trampkarze oraz młodzicy.

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przed arcyważnym meczem z mistrzem Polski z Zielonej Góry ciężko trenowali, ale znaleźli też czas na wspólny relaks przy pięknej pogodzie. - Od początku tygodnia czuć, że szykuje się naprawdę fajne widowisko - mówi podekscytowany Bartosz Bochno.

Juniorzy starsi oraz drugi zespół młodzików Łużyc Lubań rozegrali zaległe mecze w klasie okręgowej. Oba zespoły solidarnie wygrały swoje spotkania.

Tradycyjnie już, na zakończenie zimowego lenistwa MOSiR zapraszał mieszkańców na Wiosenny Fitweekend.

Zawodnicy klubu Bojan Boks zdobywają kolejne medale, w ubiegłą sobotę w ich ręce trafiły dwa kolejne trofea. Pierwsza walka to zwycięstwo na punkty, drugą zawodnik z Lubania zakończył przed czasem.

W ślad za młodszymi kolegami poszli seniorzy Łużyc Lubań, którzy w meczu 19. kolejki klasy okręgowej pokonali Piast Wykroty 1:0. W B klasie nie popisały się natomiast rezerwy.

Utarliśmy nosa niedowiarkom!

Koszykarze PGE Turowa dzięki świetnej czwartej kwarcie pokonali Rosę 83:80, czym przerwali imponującą serię 6 zwycięstw z rzędu radomian i zachowali swoje szanse na awans do play-off.

211 biegaczy i biegaczek z Polski i Czech pobiegło w Wielką Sobotę na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie dla niepełnosprawnych 16-letnich bliźniaczek Weroniki i Wiktorii Szynal z karkonoskiej Sosnówki. Na rehabilitację dziewczyn został przeznaczony cały dochód z zawodów i wydarzeń towarzyszących – ponad 16 tysięcy złotych.

Zajączek wielkanocny przyszedł do zgorzeleckich koszykarzy nieco szybciej! Czarno-zieloni rozgromili na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 87:66 i nadchodzące święta na pewno spędzą w doskonałych nastrojach.

W pierwszym meczu rundy wiosennej klasy okręgowej seniorzy Łużyc Lubań przegrali z Gryfem Gryfów Śl. 2:3. Goście do przerwy wygrywali już różnicą trzech goli.