Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Sport

Sport

KS Łużyce Lubań

Sezon bokserski za nami

W tym roku boks oficjalnie wrócił do Lubania. Sekcja działa od pół roku i już widać, że w naszym mieście rozbudziła spory apetyt na dalsze sukcesy. 

czytaj więcej

Mistrzostwa Okręgu PZW Jelenia Góra w dyscyplinie muchowej

Zawodnicy z Leśnej najlepsi

W dniach 26-27 lipca 2014 r. w miejscowości Wleń na rzece Bóbr zostały rozegrane Mistrzostwa Okręgu PZW Jelenia Góra w dyscyplinie muchowej.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

Kajakowe zmagania w Leśnej

W piątek 150 osad wystartowało w  XX Międzynarodowym Pucharze Kwisy w slalomie kajakowym. W Leśnej na naturalnym 300 metrowym torze do kajakarstwa górskiego w konkurencjach K-1, C-1, C-2, K-1 kobiet, C-2, C-1 kobiet -  rywalizowali zawodnicy w 3 kategoriach wiekowych młodzik, junior, senior.

czytaj więcej

Weekendowe pływanie lubańskiej Orki

Więcej medali dla „Orki”

W trakcie dwóch ostatnich dni Mistrzostw Polski Juniorów lubańscy pływacy poradzili sobie nadzwyczajnie i wywalczyli kolejne medale.

czytaj więcej

Weekendowe pływanie lubańskiej Orki

Rafał i Robert Kusto wice-mistrzami Polski

Pierwszy dzień Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu 15 i 16-latków na długim basenie kończy się dla nas dwoma medalami koloru srebrnego oba wywalczonymi przez braci Roberta i Rafała Kusto w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów.

czytaj więcej

Podejmij wyzwanie

Wielka Izerska Wyrypa

Dokładnie za miesiąc, 15 sierpnia, rozpocznie się jedna z ciekawszych imprez w naszej okolicy – Wielka Izerska Wyrypa. Bieg na orientację, który ma promować region Gór i Pogórza Izerskiego, pokazać piękno tego miejsca i sprawdzić ludzką wytrzymałość.

czytaj więcej

Slalom kajakowy

Kajakowe zmagania w Leśnej

Już od najbliższej środy, w Leśnej będziemy mogli podziwiać zmagania kajakarzy w slalomie na rzece Kwisa. Ta bardzo widowiskowa dyscyplina z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze kibiców.

czytaj więcej

Fitnes

Maraton Zumby

Już w następny weekend zapraszamy Państwa serdecznie na niesamowity maraton zumbowy! W niedzielę (19.07) o godzinie 18  na auli Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza w Lubaniu roztańczymy się wspólnie przy szalonych, dobrze nam już znanych rytmach.

czytaj więcej

2much4you

Jak długo można jeździć na rowerze?

Gdzie znajduje się granica ludzkiej wytrzymałości na ból i wysiłek, nie tylko fizyczny? Jak długo można jeździć na rowerze? Co skłoniło tych ludzi do wystartowania w 2much4you czyli 24 godzinnym maratonie MTB organizowanym na terenie Niemiec, który zyskał miano najtrudniejszego maratonu w tym kraju?

czytaj więcej

Sukces siatkarek

Lubańskie siatkarki dostrzeżone

Do kadry województwa dolnośląskiego młodziczek, rocznika 2001 powoływane są dwie zawodniczki reprezentujące dotychczas barwy UKS Lubań Ewa Matela i Katarzyna Grala.

czytaj więcej

Uczestnicy z wizytą

Rajd Dookoła Polski w Lubaniu

Wczoraj do Lubania dotarli uczestnicy Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski im. Jana Pawła II.  Pokonują oni trasę o długości ponad 3500 km. Wydarzenie tradycyjnie ma służyć propagowaniu aktywności i trzeźwości.

czytaj więcej

Aktywne lato

Wakacje z MOSIR-em

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu jest organizatorem ferii letnich na swoich obiektach. W ofercie w lipcu zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali sportowej na boisku trawiastym i krytej pływalni „Laguna”.

czytaj więcej

Nowe urządzenia już wkrótce

Skatepark będzie większy

Już wkrótce na lubańskich kartingach pojawi się kilka nowych urządzeń dla amatorów jazdy na desce, rolkach i BMX’ach. 

czytaj więcej

Pierwsza od lat

Gala Bokserska w Lubaniu

W niedzielne południe po raz pierwszy od ponad ćwierć wieku odbyła się w Lubaniu prawdziwa gala bokserska zorganizowana przez sekcję bokserską Klubu Sportowego Łużyce Lubań pod wodzą Wiesława Bojanowskiego.

czytaj więcej

Wędkarskie Dni Lubania

Konrad pogodził faworytów

Konrad Jańczak w fenomenalnym stylu wygrał zawody o tytuł Mistrza Lubania, które odbyły się z okazji obchodów Dni Lubania 2014. Młody wędkarz w pobitym polu pozostawił faworytów, a także resztę stawki. Zawody przy wsparciu Urzędu Miasta Lubań z Burmistrzem Arkadiuszem Słowińskim na czele zorganizowały Koła PZW Lubań Miasto oraz Wiarus Lubań.

czytaj więcej

Czwarte miejsce w tabeli

Łużyce podsumowały rozgrywki

Łużyce Lubań oficjalnie zakończyły sezon. Frekwencja podczas ostatniego spotkania wyniosła 100 procent, co najlepiej oddaje jaka atmosfera panuje w drużynie.

czytaj więcej

Lubańskie Dni Sportu Szkolnego im.Wiesława Wajcfelta

Tradycyjnie tuż przed zakończeniem roku szkolnego dzieci i młodzież z wszystkich naszych lubańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczy w zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Dniach Sportu Szkolnego im.Wiesława Wajcfelta.

czytaj więcej

Brazylisjkie emocje pod Lubaniem

Mini Mundial w Radogoszczy

W samo południe, w sobotę 21 czerwca na boisku Orlik w Radogoszczy rozpoczęto Turniej Piłki Nożnej drużyn młodzieżowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 Następna Ostatnia