Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Sport / Podsumowanie Orlik League w Lubaniu

Podsumowanie Orlik League w Lubaniu

Podsumowanie Orlik League w Lubaniu

Foto: Michał Browarczyk

Z początkiem czerwca 2016r. rozpoczęła się I edycja Lubań Orlik League. Zgłosiło się 9 drużyn, stworzonych z zawodników w wieku gimnazjalnym. Była to pierwsza taka liga w Lubaniu, rozgrywana na boisku Orlik, mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Potrzebowaliśmy 31 spotkań, aby wybrać 4 najlepsze zespoły, które zmierzyły się ze sobą w wielkim finale „Final Four”. Walka o awans toczyła się do ostatniej kolejki. O sytuacji w tabeli zadecydował stosunek bramek, na których brak kibice nie mogli narzekać. Pod koniec sierpnia odbył się wielki finał.

W pierwszym spotkaniu, naprzeciwko siebie stanęli RKS Chuwdu oraz Łyse Szynszyle. Mecz był pełen emocji, które wpływały na jakość zagrań zawodników. Drużyna Szynszyli zaczęła zdecydowanie i mocno. RKS prowadziło mądrą grę w obronie, umożliwiającą przeprowadzenie kontrataków. Okazało się to kluczem do sukcesu.

Kolejny mecz przebiegł pod dyktando FC Lucky Strike. Od początku do końca kontrolowali sytuacje, wygrywając z Tęczowymi Misiaczkami.

Mecz o brązowy medal rozpoczął się nerwowo. Zwłaszcza po Łysych Szynszylach było widać zdenerwowanie. Wciąż nie mogli pogodzić się z porażką przeciwko RKS Chuwdu. Rozkojarzenie przeciwników wykorzystały Tęczowe Misiaczki. W drugiej połowie role się odwróciły. Łyse Szynszyle zaczęły prowadzić grę w swoim stylu, szybko odrabiając straty z pierwszej części meczu i wychodząc na prowadzenie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na mecz finałowy.

RKS Chuwdu i FC Lucky Strike nie zamierzało ułatwić zadania przeciwnikowi. Spotkanie owocowało w wiele zwrotów akcji oraz ostrych starć pomiędzy zawodnikami. Kibice nie mogli narzekać na poziom meczu. Liczne indywidualne akcje, precyzyjne podania i gra zespołowa podobała się publiczności, która nagradzała zawodników licznymi oklaskami. RKS Chuwdu musiało uznać wyższość FC Lucky Strike.

Ostateczna tabela:

1. FC Lucky Strike
2. RKS Chuwdu
3. Łyse Szynszyle
4. Tęczowe Misiaczki

Po meczu finałowym zostały wręczone medale oraz nagrody. Dodatkowo wręczono nagrodę popularności dla RKS Chuwdu. Została ona wybrana w plebiscycie przeprowadzonym na stronie fanpage’u Facebook- Orlik Lubań. Zebrali najwięcej „lajków” pod zdjęciem swojej drużyny. Udział w rozgrywkach wzięło ponad 70 uczniów szkół gimnazjalnych.

Mecze pomagał sędziować Tomasz Sadowski. Głównym organizatorem, fundatorem nagród Lubań Orlik League, na boisku Orlik, był Michał Browarczyk.

Autor: Michał Browarczyk
comments powered by Disqus