Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Sport / Zabiegana sobota w Leśnej

3 Imakon półmaraton "Z biegiem Kwisy" - Fotogaleria

Zabiegana sobota w Leśnej

Zabiegana sobota w Leśnej

Foto: eLuban.pl/

Stowarzyszenie „Zabiegani z Leśnej” po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. W ubiegłą sobotę już po raz trzeci do Leśnej zjechali miłośnicy biegania z całego Dolnego Śląska, w sumie 319 osób.

3 Imakon półmaraton z biegiem Kwisy chwalony był przez wszystkich uczestników. - Zalety to bardzo dobrze oznaczona trasa półmaratonu, co kilometr był punkt, co 5 km zorganizowano dostęp do wody i jedzenia. Sama trasa bardzo fajna i malownicza, po drodze mieliśmy trzy podbiegi w tym największy niemal na samym końcu trasy. I chyba najważniejsze, super atmosfera, mieszkańcy kibicowali nam na trasie biegu. Porównując do innych biegów było super – mówiła nam Anna Mazur z Lubania.

Opinię tę potwierdza inny mieszkaniec Lubania, który biegając postanowił spędzić sobotę w Leśnej. - O organizacji biegu można mówić w samych superlatywach. Naprawdę nie żałuję, że tu jestem. Świetnie się bawiłem – usłyszeliśmy od Dariusza Królikowskiego.

Nie bez znaczenia była pogoda, sobotnie przedpołudnie okazało się niemal idealne na biegi uliczne. Dzięki temu dopisała frekwencja, na mecie startu stanęło 319 osób, to o 50 więcej niż w ubiegłym roku. Bieg został przygotowany z myślą o biegaczach o różnym stopniu zaawansowania. Przygotowano  trasy biegowe na 10 i 21 km. Trasa na 5 km przygotowana została z myślą o osobach uprawiających Nordic Walking.

Na tej ostatniej spotkać można było trzy a nawet czteropokoleniowe rodziny, które postanowiły aktywnie spędzić sobotę.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Adrian Antczak z Bogatyni z czasem 01:19:39 przed Robertem Farganusem ze Stowarzyszenia ZABIEGANI Z Leśnej. W klasyfikacji pań najszybsza była Dominika Jarosz z TS Regle Szklarska Poręba z czasem 01:38:08 przed Jolantą Sergiejczuk ze Świeradowa - Zdroju. 

Lista wyników.

Autor: red.
comments powered by Disqus