Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Sport / Karateka z Lubania dwa razy na podium

Polish Open WKF Grand Prix Bielsko Biała – 2016

Karateka z Lubania dwa razy na podium

Karateka z Lubania dwa razy na podium

Jacek Jaworski trener i prowadzący klub Samuraj Lubań zdobył srebro i brąz podczas prestiżowego i największego w Polsce turnieju Karate, WKF POLISH OPEN GRAND PRIX.

Na starcie pojawiła się rekordowa w historii Polski liczba zawodników reprezentujących 31 państw z Azji, Afryki, Ameryki Środkowej i Europy. W zawodach wzięło udział niemal 1200 zawodników, w tym liczna, 22-osobowa reprezentacja z Japonii. Łącznie przyjęto 1659 zgłoszeń i rozegrano 109 konkurencji, w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych, w konkurencji Kata (formach) i Kumite (walkach wolnych). Walki rozgrywano przez 3 dni, na 8 tatami, gdzie można było zobaczyć i podziwiać rywalizację zawodników m.in. z Japonii, Francji, Anglii, Szkocji, Danii, Norwegii, Chorwacji, Włoch, Malty, Ukrainy, Białorusi i odległej Dominikany. POLISH OPEN jest obecnie drugim w Europie, po włoskim VENICE CUP, tak dużym turniejem Karate WKF, a nie zaliczającym się do prestiżowego cyklu Karate 1 Premier League.

Poza czołowymi zawodnikami, medalistami mistrzostw Świata i Europy WKF, w zawodach wzięli udział najlepsi sędziowie, na czele z Sekretarzem Komisji Sędziowskiej World Karate Federation Javierem Escalante oraz Członkiem Komisji Sędziowskiej WKF Robertem Hamarą i Jarosławem Lewandowskim PZK, który po raz kolejny był Sędzią Głównym tegorocznych zawodów.

W tym prestiżowym turnieju wziął udzial także nasz reprezentant, na codzień trenujący i prowadzocy klub KS Samuraj Lubań Jacek Jaworski, który jednocześnie reprezentował Polskę, jako członek kadry narodowej w karate masters. Jego zmagania sportowe trawały dwa dni. W pierwszym dniu zawodów startował w konkurencji Kata indywidualnym Masters, ulegając w półfinale reprezentantowi Białorusi Aleksandre Moudretsovi, zajmując ostatecznie III miejsce. W drugim dniu turnieju, wczesnym rankiem, walczył w kumite indywidaualnym Masters Open, przegrywając ostatecznie w finale z kolegą z reprezentacji Polski Zdzisławem Mituła, tym samym ostatecznie zajmująć II miejsce i zdobywając srebrny medal.

Jest to niewątpliwie duży sukces naszego reprezentanta w rankigu największej, światowej federacji karate - World Karate Federation, która po raz pierwszy będzie reprezentować środowisko Karate na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Zawody odbyły się w dniach 07-09.10.2016 r. w stolicy Podbeskidzia, w Bielsku Białej. Jest to największy w Polsce międzynarodowy turniej Karate WKF POLISH OPEN GRAND PRIX . Organizatorem turnieju był Klub Sportów Azjatyckich Atemi Bielsko Biała, wraz z Polskim Związkiem Karate i miejscowym samorządem. Zawody odbyły się pod Patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta, a patronat honorowy nad turniejem POLISH OPEN objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

***

Jacek Jaworski na codzień  jest trenerem w KS Samuraj Lubań, gdzie przy wsparciu pozostałych jego wychowanków, a dziś trenerów – Tomasza Podbuckiego, Marka Frońda, Roberta Banacha, Sławomira Bartniak, Elżbiety Kordyki i Sylwii Smajda, prowadzą zajęcia karate w poszczególnych sekcjach Karate w Lubaniu, Pisarzowicach, Świeradowie-Zdroju jak też zajęcia dla młodzieży i dorosłych z samoobrony w Pisarzowicach i Świeradowie-Zdroju oraz treningi Combat (mieszanych sztuk walk) w Pisarzowicach, na które serdecznie wszystkich chętnych zapraszają.

Obecnie trwają NABORY - ZAPISY do wszystkich sekcji i grup!!! Możliwość zapisu przed każdym treningiem, telefonicznie - +48 600 911 357 lub e-mail-em: [email protected] Więcej informacji na samuraj-luban.pl Zapraszamy!!!

Gorące podziękowania dla sponsorów klubu, a m.in. Miastu i Gminie Lubań, Gminie Świeradów-Zdrój, Powiatowi Lubań oraz pozostałym sponsorom...

Autor: Zarząd KS Samuraj Lubań
comments powered by Disqus