Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Sport / Dobre wyniki Orki Lubań

Grand Pirx Polski w Krakowie

Dobre wyniki Orki Lubań

Dobre wyniki Orki Lubań

Archiwum - Mistrzostwa Polski w Szczecinie 2015

Zawodnicy Orki Lubań w ubiegły weekend zainaugurowali podczas Grand Pirx Polski kolejny sezon startowy. W barwach lubańskiego klubu po raz pierwszy popłynął pochodzący z Tczewa Marcel Żurawski.

Po wakacyjnej przerwie w lubańskim klubie pływackim rozpoczęły się ostre treningi. Grand Pirx Polski w Krakowie było sprawdzianem przed eliminacjami do mistrzostw świata i do głównych mistrzostw Polski.

- Zawodnicy do Krakowa pojechali na zmęczeniu i wszyscy pozytywnie mnie zaskoczyli, bo popłynęli zaledwie o sekundę gorzej od swoich życiówek – powiedział po zawodach trener Adam Musiał.

Od września szeregi zawodników Orki zasilił żabkarz, Marcel Żurawski, 15 – latek, który do Lubania trafił z MKS Sambor Tczew.

Zawodnicy Orki Lubań najlepiej poradzili sobie na ich koronnym dystansie 200 m st. klasycznym. W kategorii 14 lat i starsi Rafał Kusto zdobył drugie miejsce z czasem 2:11.32, a Robert Kusto trzecie z czasem 2:12.25., Marcel Żurawski z czasem 2:26.07 uplasował się na 31 pozycji. Ponadto Robert Kusto zdobył drugie miejsce na dystansie 100 st. klasycznym. Ostatecznie po zawodach Robert i Rafał zostali sklasyfikowani kolejno na 4 i 5 pozycji w rankingu najlepszych zawodników Grand Pirx Polski w Krakowie stylem klasycznym.

Również po raz pierwszy zawodnicy Orki Lubań pojechali na zawody z własnym fizjoterapeutą, który podczas zawodów zajmował się tylko nimi. Swoją wiedzą i umiejętnościami zawodników wspierał Jakub Janulis z lubańskiej „Pracowni Rehabilitacji”.

- Jakub zadeklarował, że pojedzie z nami jeszcze na zawody do Poznania i na główne mistrzostwa polski do Olsztyna. To co robi to dla nas to niesamowita pomoc – mówi Adam Musiał. - W opinii naszych zawodników, którzy nie raz masowani byli przez specjalistów, umiejętności Kuby w niczym nie ustępują masażystom kadry Polski. I to jest szczere - dodaje trener.

Autor: red./
comments powered by Disqus