Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Sport / Udany występ karateków

Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open 2016

Udany występ karateków

Udany występ karateków

Foto: KS Smuraj Lubań

Podczas ostatniego wekeendu reprezentacja KS Samuraj Lubań uczestniczyła w międzynarodowym turnieju Karate - Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open 2016 w Legnicy. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach co pozwoli na wyłonienie przyszłych reprezentantów kadry okręgowej i narodowej. Zawodnicy lubańskiego klubu zaliczyli bardzo udany występ.

W dniach 19-20.11.2016 r. odbył się duży międzynarodowy turniej Karate - Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open 2016 w Legnicy, zorganizowany przez klub Tora Legnica, pod nadzorem Polskiego Związku Karate. W imprezie tej wystartowało 532 zawodników z 40 klubów z Polski, z Czech i Słowacji. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, a tym samym dobór do kadry narodowej oraz kadr okręgowych, natomiast wszystkie wyniki z rozegranych kategorii zostaną umieszczane w rankingu Polskiego Związku Karate.

W turnieju tym uczestniczyła także reprezentacja KS Samuraj Lubań w składzie – Honorata Adamska, Szymon Wołoszyn, Dawid Stodolny, Oliwia Włodarska D”onofrio, Oliwia Sławińska, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski wraz z trenerami Tomaszem Podbuckim oraz Jackiem Jaworskim, którzy także startowali w swoich konkurencjach.

I tym razem był to bardzo dobry występ naszych karateków z KS Samuraj Lubań, którzy odważnie stawili się na tak prestiżowej imprezie i wspaniale walczyli. Swoje trofea i medale w poszczególnych konkurencjach wiekowych kolejno zdobyli:

Dzień pierwszy - 19.11.2016 r. (sobota):
Szymon Wołoszyn - II m. w Kumite kadetów
Dawid Stodolny - III m. w Kumite kadetów Tomasz Podbucki - III m. w Kumite seniorów +84 Jacek Jaworski - II m. w Kumite Masters i III m. w Kata Masters

Dzień drugi - 20.11.2016 r. (niedziela):
Oliwia Sławińska - I m. w Kumite U12
Jakub Przybyłek -I m. w Kumite U10
Oliwia Włodarska D"Onofrio - III m. w Kumite U12

Łącznie Nasza reprezentacja zdobyła 8 medali, tym samym plasując się w rankingu turnieju na 12 miejscu na 40 klubów i jest to dla Nas bardzo dobry wynik, rokujący dalsze sukcesy, dający awanse dla poszczególnych zawodników do przyszłej kadry, a trenerzy dali dobry przykład dla swoich podopiecznych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za dobrą promocję naszego regionu i klubu. Podziękowania należą się także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Tomaszowi Podbuckiemu, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i szefowi wyszkolenia Jackowi Jaworskiemu.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla p. Leszka Jaworskiego i p. Danieli Pytel za transport naszych zawodników i pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Ponadto bardzo dziękujemy naszym sponsorom a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Marszałkowskiemu we Wrocławiu, PPHU Zodiak, Stacji Kontroli Pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, a także za bardzo dobra współpracę klubowi Victoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie - Zdroju.

Wszystkich chętnych do uprawianie różnych sztuk walk serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia! Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapisy nadal trwają! Więcej informacji na naszej stronie internetowej. 

Autor: KS Samuraj Lubań
comments powered by Disqus