Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Sport / Orka idzie do przodu

Nagroda dla Roberta Kusto i kwalifikacja Żurawskiego do jutrzejszego finału

Orka idzie do przodu

Orka idzie do przodu

Marcel Żurawski zakwalifikował się do jutrzejszego finału 100 m st. klasycznym

Foto: eLuban.pl

Osiągnięcia wychowanka klubu Orka Lubań zostały docenione przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W czwartek, z rąk wicemarszałek Iwony Krawczyk, Robert Kusto otrzymał nagrodę w wysokości tysiąca zł. Zawodnicy Orki również ostro trenują przygotowując się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w grudniu.

Okazją do wręczenia nagród była konferencja dotycząca wdrażania nowych programów sportowych i roli jaką odgrywają samorządy oraz stowarzyszenia sportowe. Konferencję zorganizowała Dolnośląska Federacja Sportu. Podczas czwartkowego spotkania (24.11.2016) wicemarszałek Iwona Krawczyk wręczyła nagrody Województwa Dolnośląskiego dla najlepszych sportowców i trenerów z Dolnego Śląska. Wśród obecnych gości byli między innymi: srebrny medalista Mistrzostw Europy w Amsterdamie – Rafał Omelko, srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata w Portland – Ewelina Ptak i brązowy medalista Mistrzostw Europy na Węgrzech - Robert Kusto. W sumie przyznano 27 nagród na łączną sumę 75 500 zł.

Lubańscy pływacy w chwili obecnej ciężko pracują i z trudem znajdują czas na odbieranie nagród. W ubiegły weekend startowali w Poznaniu podczas Grand Prix Polski, w pływaniu były to zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Windsor.

- Pojechaliśmy tam z Robertem i Rafałem Kusto, Wiktorią Rudek i Marcelem Żurawskim nie oczekując kwalifikacji. Chodziło o to, aby sprawdzić się przed grudniowymi Mistrzostwami Polski. Będzie to podsumowanie całego roku, a tam nasi zawodnicy startują z seniorami – mówi trener Adam Musiał. - Nie ukrywam jedziemy zaatakować trzy rekordy Polski, które należą do Rafała i Roberta. Moim marzeniem jest, aby stanęli na podium z seniorami.

Według trenera świetnie zaczyna pływać Wiktoria Rudek, która najlepiej czuje się w stylu grzbietowym i dowolnym. Marcel Żurawski w Poznaniu poprawił rekord życiowy na 100 m stylem klasycznym osiągając czas 1:06.51 i zajmując tym samym trzecie miejsce w kategorii 15-latków.

Tymczasem już dziś zawodnicy Orki Lubań startują we Wrocławiu podczas XXVII Memoriału Marka Petrusewicza. Mimo że są to zawody dla młodzieży gimnazjalnej, swoje starty mają również starsi zawodnicy. Na memoriał zaproszono bowiem wszystkich medalistów Mistrzostw Polski w stylu klasycznym w roczniku 2001 do 2003.

Z ostatniej chwili!

Marcel Żurawski podczas pierwszego dnia zawodów z czwartym czasem zakwalifikował się do finału Memoriału Marka Petrusewicza na 100 m stylem klasycznym. Wyścig finałowy, jutro o godzinie 9.30. Trzymamy kciuki.

Autor: red.
comments powered by Disqus