Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Sport / Puchar jest Nasz!

Orka Lubań tryumfuje podczas XXVII Memoriału Marka Petrusewicza we Wrocławiu

Puchar jest Nasz!

Puchar jest Nasz!

Foto: UKS Orka Lubań

Memoriał Marka Petrusewicza to odbywające się we Wrocławiu, prestiżowe zawody, w których udział bierze 300 zawodników z 45 klubów pływackich z Polski i Czech. Po raz trzeci najcenniejsze trofeum - okazały puchar, trafił do rąk zawodnika UKS Orka Lubań. W 27-letniej historii zawodów jest to czwarty puchar, który pozostał na Dolnym Śląsku.

Są to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów dla pływaków w wieku 13 – 15 lat. Memoriał Marka Petrusewicza ma już 27-letnią tradycję. Od pierwszej edycji największe emocje budzi bieg memoriałowy 100 m stylem klasycznym chłopców, który gromadzi na starcie najlepszych żabkarzy kraju w kategorii juniora (medaliści i rekordziści Polski).

Dziś o poranku zwycięzcą XXVII Memoriału Marka Petrusewicza w biegu na 100 m stylem klasycznym został 15-letni Marcel Żurawski, który od września pływa w barwach UKS Orka Lubań.

- Przed startem rozmawiałem z Marcelem i ustaliliśmy, że rozpoczyna mocno i wszystko stawiamy na jedną kartę. I wygrał! – mówi nam trener Adam Musiał. - W 27-letniej historii zawodów tylko cztery puchary pozostały na Dolnym Śląsku, jeden w Rudnej i dwa zdobyte przez Roberta i Rafała Kuso i teraz puchar Marcela!

Marcel Żurawski do niedawna trenował w  MKS Sambor Tczew, od września trafił do Orki Lubań, gdzie pływa pod opieką Adama Musiała. Dzisiejszy wynik jest potwierdzeniem, zawodnik Orki jest najlepszym 15-latkiem w kraju pływającym stylem klasycznym. Gratulujemy!

Autor: red.
comments powered by Disqus