Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Sport / Kolejne złote medale dla Samurajów na Wrocław Open…

Karate

Kolejne złote medale dla Samurajów na Wrocław Open…

Kolejne złote medale dla  Samurajów na Wrocław Open…

Tym razem Samurajowie reprezentowali barwy swojego klubu na dużym turnieju karate - Wrocław Open 2016, który odbył się w dniu 11.12.2016 r., tradycyjnie na pięknych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zawody zorganizował Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław, w którym startowało 560 zawodników z 25 klubów, w tym z Polski, Ukrainy i Słowacji.

KS Samuraj Lubań reprezentowała jedenastoosobowa reprezentacja w składzie - Oliwia Sławińska, Olivia Włodarska D'onofrio, Honorata Adamska, Martyna Karłowska, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Jakub Przybyłek, Igor Kownacki, Mateusz Karłowski, Alan Mażul, Szymon Wołoszyn wraz z trenerami Tomaszem Podbuckim i Sylwią Smajda.

Wszyscy dzielnie walczyli o strefę medalową, za co serdecznie dziękuję, dali z siebie wszystko, a najlepszym udało się kolejno zdobyć- w kata drużynowym Mikołaj Jaworski, Igor Kownacki i Mateusz Karłowski złoty medal, a także w kolejnych konkurencjach w kata - Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski i Jakub Przybyłek zdobywają srebrny medal oraz w kata drużynowym dziewcząt Oliwia Sławińska, Martyna Karłowska i Oliwia Włodarska D' onofrio zdobywają brązowy medal. Swoje piękne walki stoczyli także - Szymon Wołoszyn, Jakub Przybyłek i Honorata Adamska, plasując się ostatecznie w swoich konkurencjach indywidualnych na V miejscach.

Z całą pewnością zajęte miejsca i zdobyte medale przez naszych zawodników na tak prestiżowej i międzynarodowej imprezie jest bardzo dużym sukcesem dla klubu i poszczególnych zawodników, a tym samym wielką radością trenerów, rodziców i jak sądzę naszych sympatyków. Tym samym KS Samuraj Lubań ostatecznie uplasował się na 10 miejscu w rankingu 25 klubów, uczestniczących w turnieju.

Podziękowania należą się także wszystkim startującym zawodnikom, jak też instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Tomaszowi Podbuckiemu, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu, który nadzoruje cały tok szkoleniowy. Serdeczne podziękowania kierujemy dla firmy transportowej „Kamilbus” z Gryfowa Śląskiego za pełen profesjonalizm, a także dla Naszych rodziców – p. Leszka Jaworskiego i Danieli Pytel, p. Karłowskich oraz p. Kownackich za wyjazd, pomoc w sprawowaniu opieki i za to, że byliście z nami…

Ponadto bardzo dziękujemy naszym sponsorom a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Marszałkowskiemu we Wrocławiu, PPHU Zodiak, Stacji Kontroli Pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, a także za bardzo dobrą współpracę klubowi Victoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie-Zdroju.

Tym samym warto także wspomnieć, iż Mikołaj Jaworski kolejny raz udowadnia swoją bardzo dobrą formę, zdobywając kolejne dwa medale – złoto i srebro, tym samym pokazując wszystkim, iż jego wybór i nominacja na Gwiazdę Sportu miasta Lubania w roku 2016 jest jak najbardziej zasadna.

Zachęcamy do oddania na niego głosu. Wejdź na poniższy link…  i po przekierowaniu kliknij pod jego zdjęciem „Lubię to”.

Autor: Trener Jacek Jaworski
comments powered by Disqus