Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Mistrzynie z Pisarzowic

Tenis stołowy

Mistrzynie z Pisarzowic

Mistrzynie z Pisarzowic

Foto: GB

9 stycznia br. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Pisarzowicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt.

W zawodach wzięły udział Gimnazja z Pisarzowic, Olszyny, Leśnej, Siekierczyna, Lubania (nr 2) oraz Świeradowa Zdrój (nr 1). Szkoły rywalizowały w dwóch grupach po trzy zespoły. Grano systemem „każdy z każdym”. Awans do półfinału uzyskały dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. W pierwszym półfinale dziewczęta z Pisarzowic pokonały rówieśniczki z Siekierczyna a w drugim po niezwykle emocjonującym spotkaniu Gimnazjum nr 2 Lubań wygrało z Gimnazjum Leśna. W wielkim finale gospodynie nie pozostawiły złudzeń rywalkom z Lubania i sięgnęły po mistrzostwo.

– Praca z tak zdolną i ambitną młodzieżą to sama przyjemność. Dziewczęta na sukces pracowały bardzo ciężko – cieszy się Andrzej Urban, trener zwycięskiej ekipy.

Drużyna z Pisarzowic wystąpiła w składzie: Emilia Moczydlak, Kornelia Kwiatkowska i Natalia Usyk. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z Lubania, a trzecie Gimnazjum z Siekierczyna.

Autor: GB
comments powered by Disqus