Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Sport / Finał Dolnośląskiej Licealiady

Tenis stołowy

Finał Dolnośląskiej Licealiady

Finał Dolnośląskiej Licealiady

Foto: ZSP im. A. Mickiewicza

Brzeg Dolny po raz kolejny był organizatorem Finału Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt. Zawody odbyły się 15 marca 2017 w Hali Kompleksu Hotelowo-Sportowego ROKITA. Zawodnicy zagrali wspaniałe zawody.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu wystawił swoich zawodników w obu kategoriach. Zarówno dziewczęta jak i chopcy bez problemu wygrali wszystkie swoje mecze w grupach i tym samym zapewnili sobie awans do rundy półfinałowej.
W półfinale dziewczęta zmierzyły się z zawodniczkami z Liceum Ogólnokształcącego z Bogatyni, który wygrały 3:1. W finale natomiast zagrały z ZSA we Wrocławiu i niestety uległy 1:3, tym samym zajmując drugą lokatę.

Reprezentacja chłopców w półfinale spotkała się w pierwszym meczu półfinałowym z ZS w Strzegomiu. Mecz ten nie sprawił naszym zawodnikom wiele trudności, który wygrali 3:0. W meczu finałowym chłopcy zmierzyli się z miejscową drużyną z LO w Brzegu Dolnym. Mecz był bardzo emocjonujący, po pierwszych dwóch grach pojedynczych - wyniki 1:1. Po grze podwójnej wynik 2:1. W kolejnych grach pojedynczych Daniel przegrywa swój mecz jako pierwszy i sytuacja robi się stresująca, wynik 2:2.
Wszystko zależało od trwającego w tym czasie meczu Jakuba Reliszki. W tym spotkaniu doszło do decyduącego seta, który dzięki zachowaniu „zimnej krwi" wygrywa Jakub 12:10. Tym samym nasza reprezentacja chłcopców zajęła pierwsze miejsce.

Wielkie gratulacje dla obu drużyn, zawodnicy zagrali wspaniałe zawody.  

Skład reprezentacji chłopców:
1. Reliszka Jakub 2A
2. Trawicki Daniel 3A'
3. Chojnacki Krzysztof 3A    


Skład reprezentacji dziewcząt:
1. Butrym Sandra 1B
2. Ryżewska Agata 2A
3. Bosak Aleksandra 3C  

Autor: Mateusz Zajdel
comments powered by Disqus