Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Fitweekend 2017

MOSiR

Fitweekend 2017

Fitweekend 2017

Foto: MOSiR

MOSiR w Lubaniu ponownie stał się miejscem wielorakiej aktywności fizycznej promującej zdrowy styl życia i poprzez zaproszenie do udziału w Fitweekendzie 2017 propagatorem spędzenia wolnego czasu na wybranych zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez naszych instruktorów.

W tym roku zaproponowaliśmy udział w aqua aerobiku, nordik walkingu oraz po raz pierwszy w badmintonie. Każda z tych form ruchowych posiada ogromne walory zdrowotne w korzystny sposób wpływając na samopoczucie, zwiększając aktywność fizyczną i wpisując się w trening zdrowotny i funkcjonalny. Udział w zajęciach był nieodpłatny.

W sobotę i w niedzielę 18 i 19 marca zgodnie z planem od godziny 14 otwarto halę dla badmintonistów (udostępniono 4 korty), wyruszono na trasę marszu (pomimo niesprzyjającej aury znaleźli się chętni na wycieczkę z kijkami, którzy mieli do pokonania trasę 7 km), a od 15.30 w dwóch grupach poprowadzono zajęcia przy muzyce w wodzie z różnymi przyborami dla seniorów oraz pozostałych uczestników.

Otwarcia imprezy dokonała p. Dyrektor MOSiR w Lubaniu Małgorzata Garula witając serdecznie wszystkich uczestników, życząc miłych chwil i dobrego samopoczucia po zajęciach ruchowych. Wszyscy uczestnicy tych zajęć po ich zakończeniu nagradzani byli okazjonalnymi certyfikatami, wodą mineralną i pyszną czekoladą na podniesienie utraconej energii.

We wszystkich zajęciach uczestniczyło łącznie 174 osoby, z zajęć aqua aerobiku skorzystało 134 kobiet i mężczyzn, z badmintona 26 osoby (panie, panowie i dzieci), a w marszu z kijkami uczestniczyło 14 pań i panów. Zajęcia poprowadzili : instruktor aqua aerobiku Eliza Sławińska, nordic walking Agnieszka Jasińska, a badmintona Konrad Rutkiewicz. Nad sprawnym przebiegiem eventu czuwała Dyrektor Małgorzata Garula, organizator imprez sportowych Konrad Rutkiewicz oraz pracownicy MOSiR w Lubaniu.

Autor: MOSiR
comments powered by Disqus