Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Podsumowanie turnieju

III Turniej o puchar Starosty Lubańskiego

Podsumowanie turnieju

Podsumowanie turnieju

Foto: Artur Wójcik

III bokserski Turniej o Puchar Starosty Lubańskiego odbył się 22 kwietnia. W sportowej rywalizacji wzięło udział 70 pięściarzy reprezentujących 18 klubów z całego Dolnego Śląska. Tego dnia walka o laury nie była jednak najważniejsza. Celem numer jeden była zbiórka jak największej kwoty na leczenie Jasia Barana, który urodził się z wadą serca.

 Emocji nie brakowało. Najważniejsza była jednak pomoc dla małego Jasia. Z pomocą wielu cudownych osób zdołaliśmy zebrać wspaniałe nagrody, które były rozlosowywane podczas gali. Dziękuję za pomoc w organizacji tego wydarzenia Panu Waleremu Czarneckiemu, staroście lubańskiemu – mówi Wiesław Bojanowski, trener lubańskich bokserów.

Ponadto w sprzedaży były ciasta, kawa, herbata oraz „cegiełki”. Wszystkie zebrane pieniądze przekazane będą na konto Fundacji Serce Dziecka, której Jaś jest podopiecznym.

Podczas imprezy stoczono 30 walk, w których wzięli udział zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy. Klub Bojan Boks z Lubania reprezentowało sześcioro bokserów prowadzonych przez trenerów: Wiesława Bojanowskiego, Monikę Wójcik i Kazimierza Rzeszuto.

Dominika w walce sparingowej pokazała, że na Dolnym Śląsku to ona jest mistrzynią i niełatwo będzie znaleźć przeciwniczkę, która jej zagrozi.

Kamil Tran Thanh sparował z utytułowanym i dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, ten sparing pokazał, że Kamil nie boi się walczyć z każdym i po pierwszej rundzie przeciwnik musiał bardziej się postarać, bo zlekceważył Kamila. To był tylko sparing, ale to Kamil nam się podobał, a przeciwnik mimo tytułów i doświadczenia pokazał kiepski boks.

Denis Mądry po raz trzeci spotkał się z zawodnikiem Jaskini Lwa i po raz trzeci pokazał wyższość, jednocześnie pokazując, że pracuje nad techniką, ładnie poruszając się w ringu z przemyślaną strategią.

Potem niestety mieliśmy trzy przegrane walki: Mateusza Rolika, Bartka Markiewicza i Mateusza Urbana, ale mimo niekorzystnego werdyktu pokazali wolę walki i zaangażowanie może nawet za duże, bo w ich przypadku zabrakło tak zwanego w boksie luzu, bardzo potrzebnego by móc skutecznie wykorzystać swoje umiejętności.

Puchar Starosty Lubańskiego wywalczył Robert Grudecki, zawodnik Klubu Bokserskiego Jaskinia Lwa z Ziębic. Swoją walkę wygrał z zawodnikiem z czeskiego Děčína, Frantiskiem Bradac. W kategorii kobiet najlepszą zawodniczką została Dominika Gacek z Bojan Boks Lubań. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Denis Mądry.

Organizatorem wydarzenia jakim był III Turniej Bokserski o Puchar Starosty Lubańskiego był Klub Sportowy Bojan Boks. - Turniej odbył się dzięki wsparciu starostwa oraz pomocy wielu ludzi, którzy rozumieją pasję i pomagają nam ją rozwijać – podkreśla Wiesław Bojanowski.

Relacja z walk, którą prowadziliśy na żywo w trakcie turnieju. Pierwsza walka: kooło 4 minuty -Denis Mądry Lubań, druga: Bartek Markiewicz

Autor: Artur Wójcik/Powiat Lubań/red.
comments powered by Disqus