Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Wyścigi rowerowe ulicami Lubania

Rowerowa sobota

Wyścigi rowerowe ulicami Lubania

Wyścigi rowerowe ulicami Lubania

Foto: Organizator

Podobnie jak w ubiegłym roku przy okazji wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, którego IV etap będzie kończył się w Lubaniu. Klub Sportowy Kwisa Lubań organizuje wyścig MTB i wyścig rowerowy dla dzieci ulicami miasta. Wszystko to odbędzie się w sobotę 20 maja. Będzie to duża rowerowa impreza. Od rana wyścigi MTB, a po południu lotne premie ulicami miasta kolarzy 25 wyścigu Bałtyk - Karkonosze zakończone metą pod Wieża Bracką.

To niewątpliwie będzie rowerowa sobota. Klub kolarski Kwisa Lubań został poproszony o zorganizowanie imprez towarzyszących zakończeniu IV etapu międzynarodowego wyścigu kolarskiego Bałtyk - Karkonosze Tour.

20 maja już o godzinie 11 start wyścigu dla dzieci. O godzinie 12 wystartują zawodnicy wyścigu MTB. Zawody mają charakter otwarty i wziąć w nich mogą udział wszyscy chętni, szczegóły znaleźć można na stronach klubu. Zarówno start jak i meta wyścigu zlokalizowane będą w miasteczku zawodów. Początek wyścigu ze startu wspólnego będzie miał miejsce na ul. Plac 3 Maja. Stąd zawodnicy rozpoczną wyścig ulicami 7 Dywizji, aleją Kombatantów oraz ul. Sybiraków a następnie rywalizacja przeniesie się na leśne ścieżki oraz szutry Wielkiego Lasu Lubańskiego. Lubańska edycja wyścigu MTB to idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z kolarstwem, długie podjazdy, zjazdy oraz sporo odcinków szutrowych dadzą dużo frajdy z jazdy. Znajdziemy tu wszystko czego potrzebuje miłośnik kolarstwa górskiego.

Wyścig dla dzieci ulicami miasta odbędzie się w kilku kategoriach. Do pokonania będzie trasa ulicami w centrum Lubania. Start na ul. Spółdzielczej dalej przez Rynek i pod tunelem ul. Bracką  na pl. 3 Maja, gdzie dzieci będą finiszowały. Przewidziano również udział dzieci, które nie potrafią jeszcze jeździć rowerem, w kategorii wiekowej do 4 lat odbędzie się wyścig na rowerkach biegowych czy też odpychaczach. Starsze dzieci będą startowały w kategoriach: 5-6 lat, i ze szkól podstawowych I-II , III-IV i V-VI klasa.

Zwieńczeniem całodniowych zmagań będzie zakończenie w Lubaniu IV etapu międzynarodowego wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour. Uczestnicy tego wyścigu około godziny 15.50 wjadą do Lubania od strony Nowogrodźca i przejadą ulicami Lubania kilka okrążeń z lotną premią.

Etap ten rozpocznie się w Kożuchowie w województwie lubuskim po przejechaniu 145 km kolarze około godziny 15.50 wjadą do Lubania od strony Nowogrodźca. Tu miało będzie miejsce kilka okrążeń ulicami miasta z lotną premią na każdym okrążeniu. Zakończenie wyścigu planowane jest na godzinę 16.30.

Bałtyk - Karkonosze Tour to etapowy, międzynarodowy wyścig kolarski, organizowany w drugiej połowie maja w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim oraz dolnośląskim. Jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. W latach 2005 – 2009 posiadał kategorię UCI 2.2. Od 2015 roku posiada ponownie kategorie 2.2 UCI Europe Tour. Jego organizatorem jest Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” z Jeleniej Góry. W wyścigu startują polskie grupy kolarskie, kluby kolarskie, zagraniczne grupy kolarskie oraz reprezentacje regionalne i narodowe.

Autor: red.
comments powered by Disqus