Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Sport / Bałtyk-Karkonosze Tour ponownie w Lubaniu

XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk-Karkonosze Tour

Bałtyk-Karkonosze Tour ponownie w Lubaniu

Bałtyk-Karkonosze Tour ponownie w Lubaniu

Foto: Organizator

Duża dawka sportowych emocji czeka nas 20 maja. Ulice Lubania zapełnią się kolarzami z kilku kontynentów. Po południu przy Wieży Brackiej zakończy się czwarty etap XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. Od rana ulice wypełnione będą zawodnikami z klubu kolarskiego Kwisa Lubań, którzy wystartują w wyścigu MTB. Będziemy mogli również dopingować najmłodszym pędzących na dwóch kółkach przez starówkę.

Wyścig Bałtyk-Karkonosze Tour organizowany jest już po raz 25., w którym startują polskie i zagraniczne kluby kolarskie oraz reprezentacje regionalne i narodowe. Prestiżowy wyścig organizowany jest w zachodniej części Polski. Rozpoczyna się 17 maja w Kołobrzegu a kończy 21 maja w Karpaczu. Trasa składa się z sześciu etapów: Kołobrzeg-Sławno, Goleniów-Chociwel, Zbąszynek-Zbąszynek, Kożuchów-Lubań, Kowary-Przełęcz Okraj, Piechowice-Karpacz. Nasze miasto będzie jedną z miejscowości, w których zorganizowana zostanie lotna premia i meta etapowa. Dla Lubanian to wyjątkowa okazja uczestniczenia w rajdzie i dopingowania zawodnikom, którzy przemierzą setki kilometrów. Na zawodników czekać będą trzy wymagające pętle ulicami miasta: Plac 3 Maja, Podwale, Zgorzelecka, Łużycka, Armii Krajowej, Mickiewicza, al. Kombatantów, 7 Dywizji, Plac 3 Maja, gdzie będzie lotna premia i meta etapu Kożuchów-Lubań (145,6 km).

PROGRAM IMPREZY:

Lubań, Plac 3 Maja

  • 10:45 - Oficjalne otwarcie zawodów
  • 11:00 - Start wyścigu dla dzieci
  • 12:00 - Start wyścigu MTB
  • 12:30 - Ceremonia dekoracji dzieci
  • 14:30 - Ceremonia dekoracji zawodników MTB
  • 15:50 - Rundy zawodników XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze TOUR
  • 16:30 - Ceremonia dekoracji zawodników BK TOUR W CZASIE IMPREZY NA TRASIE WYŚCIGU PRZEWIDYWANE UTRUDNIENIA W RUCHU!

20 maja będzie można nie tylko kibicować, ale również samemu wskoczyć na siodełko. Imprezie towarzyszą 2 imprezy rowerowe, zorganizowane przez M-GLKS Kwisa czytaj więcej.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus