Środa, 21 marca 2018r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

Strona główna / Sport / Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski Dzień Dziecka

W sobotę (03.06.) nad lubańskim stawem Uniegoszcz I, odbył się festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany wspólnie przez koło PZW Lubań Wiarus, koło wędkarskie NSZZF i PW Zakładu Karnego w Zarębie.

Główną atrakcję imprezy były spławikowe zawody wędkarskie, w których wystartowało 25 młodych zawodników, walczących o puchary i cenne nagrody rzeczowe, ufundowane dzięki tradycyjnej hojności sponsorów .
Ze względu na dużą rozpiętość możliwości fizycznych młodzi wędkarze podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe : 1-10 i 10-16 lat.
Klasyfikacja pięciu najlepszych zawodników kategorii 1-10 lat :
1. Julita Nowak (dodatkowo najlepsza w kategorii dziewcząt , oraz największa ryba zawodów).
2. Igor Kownacki 
3. Hubert Grzybowski
4. Kuba Bernacki 
5. Szymon Jaracz

Klasyfikacja pięciu najlepszych zawodników kategorii 10-16 lat :
1. Tymoteusz Rzepa 
2. Gracjan Łuksza
3. Aleksandra Łapińska 
4. Karol Wrześniewski
5. Przemysław Białek

Nagrodę za najmniejszą rybę zawodów odebrał Adrian Wrześniewski.

Po zakończeniu zaciętej rywalizacji zawodnicy oraz dorośli opiekunowie raczyli się grochówką przygotowaną przez kolegów z ZK Zaręba oraz pieczonymi na ognisku kiełbaskami. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się wóz bojowy lubańskich strażaków (kto w tym wieku nie chce być strażakiem?). Można było przymierzyć głowę do strażackiego hełmu, potrzymać "sikawkę" czy posiedzieć za kierownicą, a nawet włączyć strażackie „koguty" i sygnały dźwiękowe.
Podobnie jak w latach ubiegłych wszyscy milusińscy, bez względu na wyniki sportowe, zostali obdarowani słodyczami i drobnymi upominkami, w tym okolicznościowymi medalami, przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność. Szczegółowe wyniki i komplet zdjęć z imprezy już jutro w serwisie www.wiarus-pzw.org.

Autor: Tomasz Skonieczny
comments powered by Disqus