Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Sport / Orliki najlepsi w okręgu

Łużyce Lubań - Młodzież

Orliki najlepsi w okręgu

Orliki najlepsi w okręgu

Foto: Łużyce Lubań

Po 10 miesiącach zmagań grupa U-11 Orlik Łużyce Lubań w finale rozgrywek okręgu jeleniogórskiego udowadnia, że jest najlepsza.

W sobotę, 17 czerwca 2017r KS Łużyce Lubań wspólnie z OZPN Jelenia Góra oraz LZS Zaręba był organizatorem finału rozgrywek okręgu jeleniogórskiego w kategorii Orlik. Ze względu na dramatyczny stan lubańskiego boiska turniej odbył się na stadionie w Siekierczynie.

Do turnieju przystąpiło dziesięć drużyn podzielonych na dwie grupy rozgrywkowe. W grupie rozegraliśmy mecze z: - Nysa Zgorzelec - 1:0 - Wygrana w pierwszym meczu niezbyt okazała, ale cieszą trzy punkty - AP Gryfów Śląski - 0:0 - W meczu z solidnie grającą w obronie drużyną z Gryfowa nie wykorzystujemy swoich sytuacji i tracimy pierwsze punkty - KS Talent Bolesławiec - 1:1 - Kolejny mecz z niewykorzystanymi sytuacjami, jeden błąd w obronie i kolejna strata punktów - Olimpia Kowary - 5:0 - Efektowne zwycięstwo z efektownymi akcjami i golami. Gdyby nie bramkarz Olimpii (uznany najlepszym bramkarzem turnieju) to wygrana mogła być bardziej okazała.

Osiągnięte wyniki grupowe dają nam pierwsze miejsce w grupie i w półfinale gramy z LTS Leśna. Mecz spokojnie można nazwać meczem turnieju. Na początku spotkania jesteśmy mocno skoncentrowani i bardzo szybko osiągamy przewagę. Strzelamy pięć goli i kontrolujemy przebieg spotkania. W końcówce meczu jednak się rozluźniamy i w krótkim czasie tracimy trzy gole. Wynik końcowy 5:3 dla nas i w finale turnieju ponownie mamy grać z AP Gryfów.

Mecz finałowy to przede wszystkim gra w środku boiska i bardzo dobra gra AP Gryfów w obronie. Wreszcie minutę przed końcem obrona przeciwników robi jeden błąd a my strzelamy gola. Po chwili sędzia kończy spotkanie i nasza drużyna zostaje najlepszą drużyną w kategorii orlik okręgu jeleniogórskiego.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Filip Boroszko, Tobiasz Lamparski, Piotr Wojtusik, Patryk Juszczyk, Patryk Kaźmierczak, Szymon Pietrykowski, Igor Zinkowski, Jan Pawlak, Cyprian Błaszczyk, Łukasz Pędlowski, Krzysztof Krzychu Pieciul, Dawid Pietrykowski. Ponadto Piotr Wojtusik został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Patryk Kaźmierczak i Szymon Pietrykowski zostali wyróżnieni za bardzo dobrą grę.  

Na koniec wracamy do początku. Turniej odbył się na stadionie w Siekierczynie z prostej przyczyny. Stan naszego boiska, a szczególnie murawy, znajdującego się w Lubaniu przy ul. Ludowej jest tragiczny. Do tego stopnia, że rozgrywanie turnieju na tym boisku mogło zakończyć się bardzo źle dla zdrowia młodych piłkarzy. W związku z tym podjęto decyzję o przeniesieniu turnieju do Siekierczyna. Ze strony KS Łużyce Lubań chcemy bardzo podziękować Lzs Zaręba oraz Urzędowi Gminy Siekierczyn za okazaną pomoc i udostępnienie boiska oraz szatni.

Równolegle do zmagań okręgowych drużyna U-11 wywalczyła awans do Wielkiego Finału Minimistrzostw Deichmanna i już za tydzień w Wałbrzychu będzie toczyć pojedynki z najlepszymi drużynami z całej Polski!

Autor: red./ Łużyce Lubań
comments powered by Disqus