Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / XIV Turniej Samuraja w Karate  -  Pisarzowice 2017

KS Samuraj Lubań

XIV Turniej Samuraja w Karate  -  Pisarzowice 2017

XIV Turniej Samuraja w Karate  -  Pisarzowice 2017

W Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań, przy Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach,  odbył się XIV Turniej Samuraja w Karate Dzieci. W turnieju wzięło udział 48 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa-Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

Głównym celem turnieju było propagowanie Karate wśród mieszkańców Powiatu Lubańskiego,  jak też wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach. Był to turniej zamknięty, tylko dla zawodników „Samuraja”.  Łącznie rozegrano 13 konkurencji w kata i kumite, w ramach których wręczono 13 pucharów za każde pierwsze miejsce, a każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom. Pozostali zawodnicy, którym  nie udało się stanąć na podium, otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i na pocieszenie słodycz.
Zawody zostały rozegrane wg. przepisów WKF, które  sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie – Tomasz Podbucki, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Sławomir Bartniak, Patryk Jarosz pod kierownictwem sędziego głównego Jacka Jaworskiego.  Rolę sędziów technicznych sprawowali – Jakub Jaworski, Honorata Adamska i Oliwia Sławińska. Zawodom towarzyszył bardzo dobry doping ze strony najbliższych, a chyba największym zainteresowaniem kibiców okazały się walki najmłodszych zawodników, którzy swoją  postawą, walecznością, odwagą  i zaciętością wzmagały doping wśród najbliższych, kolegów, dając tym samym dobre, sportowe widowisko. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż finalistami tej konkurencji  kolejny raz okazali się nasi złoci medaliści z Pucharu Polski  w składzie Jakub Jaworski, Jakub Przybyłek i Mikołaj Jaworski, jak też bardzo pięknie zaprezentowały się dziewczęta w składzie – Oliwia Sławińska, Aleksandra Karłowska i Oliwia Włodarska D’onofrio. 

Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, często poszczególni zawodnicy zdobyli po dwa, a nawet i trzy medale, i to potwierdza dobre przygotowanie techniczne i daje dobre rokowania na przyszłe starty w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Ponadto bardzo dziękujemy naszym sponsorom a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów-Zdrój, Stacji pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki, a także za bardzo dobra współpracę klubowi Victoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie-Zdroju.    

XIV Turniej Samuraja w Karate odbył się 17 czerwca w Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubańprzy Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach.

Autor: Jacek Jaworski
comments powered by Disqus