Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Sudecka Wyrypa - ekstremalny rajd na orientację

Sudecka Wyrypa - ekstremalny rajd na orientację

Sudecka Wyrypa - ekstremalny rajd na orientację

Foto: VP/24jgora.pl

Chęci, dobra orientacja w terenie i nieco kondycji - te trzy rzeczy przydadzą się, aby powalczyć o zwycięstwo w Sudeckiej Wrypie - rajdzie na orientację dla biegaczy, piechurów i rowerzystów. Zapisy na imprezę już ruszyły. A same zawody zostaną rozegrane w dniach 18-19 sierpnia 2017 roku, a ich bazą wypadową będzie rowerowa stolica Karkonoszy - Jelenia Góra.

Przygotowano aż sześć zróżnicowanych tras. Piechurzy do wyboru mają następujące dystanse: 25, 50 oraz 100 km. Dodatkowo będą mogli wziąć udział w Trasie Rekreacyjnej o długości 12 km – ta jednak będzie pozbawiona rywalizacji o miejsce na podium.
Rowerzyści wybierają między trasą o długości 100 i 150 km.

Wyniki tras pieszych na dystansie 50 i 100 km liczą się do klasyfikacji Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Wyniki obu tras rowerowych liczą się natomiast do klasyfikacji Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach na Orientację.

Na czym dokładnie polegają zawody i czym różnią się od tradycyjnych biegów? O to zapytaliśmy samych organizatorów.

Główna różnica i zarazem trudność jest taka, że nie ma wyznaczonej trasy. W terenie ustawiamy jedynie punkty kontrolne i je oznaczamy także na mapach. A te – co warto podkreślić – zawodnicy dostają tuż przed startem – tłumaczy Arkadiusz Zapotoczny, pomysłodawca imprezy. - To, w jaki sposób zawodnik dotrze do danego punktu, jaką trasę wybierze zależy już od jego pomysłu – dodaje. Wygrywa ten, kto w jak najszybszym czasie znajdzie wszystkie punkty. Dlatego – oprócz szybkości i wytrzymałości, która liczy się w biegach długodystansowych – tu równie ważna jest umiejętność czytania mapy, orientacji z terenie i nawigowania.

Trasy jednak mają na tyle zróżnicowane długości, że z pewnością coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy mają już spore doświadczenie w tego typu imprezach, jak i ci, którzy zechcą właśnie na Sudeckiej Wyrypie debiutować.

Zapisywać na imprezę należy się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora – sudeckawyrypa.pl Serdecznie zapraszamy!

Autor: 24jgora.pl
comments powered by Disqus