Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Sport / Młodzicy Kwisy wicemistrzami makroregionu

Kwisa Lubań

Młodzicy Kwisy wicemistrzami makroregionu

Młodzicy Kwisy wicemistrzami makroregionu

W sobotę, 7 lipca w Nowicach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Nasi młodzicy Bartek Janiszek i Robert Kendzia uplasowali się na drugim miejscu, tym samym zdobywając tytuł wicemistrzów makroregionu dolnośląskiego i lubuskiego.

Przed nimi na podium stanęli zawodnicy klubu kolarskiego w Sobótce. Trasę o długości 11 km Bartek i Robert pokonali w czasie 17 min. i 6 sek. Ogółem w mistrzostwach młodzików startowało 12 dwójek z klubów kolarskich województw: dolnośląskiego i lubuskiego.

Nasi zawodnicy mieli możliwość spotkania byłych kolarzy i olimpijczyków, gdyż impreza miała charakter święta kolarskiego z udziałem takich mistrzów jak: Tadeusz Mytnik, Edward Borysewicz (Ed Bi współtwórca amerykańskiego kolarstwa szosowego, jego zawodnikiem był m.in. Greg LeMond), Józef Beker, Ryszard Szurkowski i innych znakomitych kolarzy starszego i młodszego pokolenia. Gościem honorowym był Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek (na zdjęciu z naszymi kolarzami i trenerem) oraz Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki.

Autor: Kwisa Lubań
comments powered by Disqus