Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Sport / Wielkie otwarcie The World Games 2017!

Wrocław

Wielkie otwarcie The World Games 2017!

Wielkie otwarcie The World Games 2017!

Foto: Organizator

Ceremonia otwarcia odbędzie się 20 lipca o godzinie 19:00. Na trzech scenach zbudowanych na stadionie wystąpi ponad 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna pod batutą Radzimira „Jimka” Dębskiego, grupy taneczne oraz popularni piosenkarze, tacy jak Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski czy zespół LemON. Wybór twórców nie jest przypadkowy. Celem organizatorów było wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, niezależnie od ich wieku czy muzycznych upodobań.

Punktem kulminacyjnym ceremonii będzie znana z otwarć igrzysk olimpijskich widowiskowa parada sportowców reprezentujących 112 krajów świata. W programie wydarzenia przewidziano także czas na oficjalne przedstawienie miasta gospodarza – Wrocławia. Odbędzie się to poprzez przygotowaną z wielkim rozmachem teatralno-taneczną opowieść wyreżyserowaną przez Krzysztofa Maternę. Obecni na stadionie jako pierwsi usłyszą także anglojęzyczną wersję oficjalnego hymnu The World Games 2017 – „Run” w wykonaniu Kasi Stankiewicz i zespołu Varius Manx.

– To największe tego typu wydarzenie w Polsce, nie tylko pod względem sportowym, ale również artystycznym. Nad ceremonią pracowaliśmy przez wiele miesięcy. Naszym celem jest stworzenie widowiska, które zostanie zapamiętane na długi czas i stanie się wizytówką całej imprezy, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami – mówi Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego – The World Games 2017.

Na tydzień przed początkiem imprezy rozeszło się około 100 tysięcy wejściówek. Dużym zainteresowaniem cieszy się ceremonia otwarcia, a także sporty, w których Polacy są faworytami do medali, takie jak żużel, ju-jitsu, kick-boxing czy wspinaczka sportowa. Na chętnych wciąż czekają bilety, dzięki którym można będzie zobaczyć m.in. reprezentację USA w futbolu amerykańskim, pojedynki karateków czy też mistrza olimpijskiego z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Michela Muldera, który we Wrocławiu wystąpi na torze rolkarskim.

The World Games 2017 to największe sportowe przedsięwzięcie w tym roku nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce. Zawody rozgrywane będą głównie we Wrocławiu, ale niektóre konkurencje ugoszczą także pobliskie miasta, takie jak Szymanów, Jelcz-Laskowice, Świdnica i Trzebnica.

- Zależy nam, aby w tym wielkim święcie sportu wzięli udział nie tylko wrocławianie, ale mieszkańcy całego regionu. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Kolejami Dolnośląskimi, dzięki której kibice w czasie trwania imprezy mogą liczyć na 50-procentową zniżkę na bilety, która umożliwi im tańsze dotarcie na miejsce i powrót do domów. Warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie wejściówki na odbywające się w danym dniu zawody - wyjaśnia prezes Marcin Przychodny.

The World Games 2017 odbędą się w dniach 20-30 lipca. Bilety na poszczególne wydarzenia można kupować na stronie ebilet.pl.

Autor: org
comments powered by Disqus