Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Sport / Trzy złota

Polska dominacja na Mistrzostwach Świata Juniorów w kajak polo

Trzy złota

Trzy złota

W dniach 2-6 sierpień w Belfaście (Irlandia Północna) odbyły się pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Świata Juniorów w kajak polo. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych U-14, U-16, U-19 mężczyzn i U-19 kobiet. Polska Reprezentacja w 26 osobowym składzie startowała w trzech kategoriach wiekowych i zdobyła trzy złote medale. Mamy, aż czterech kajakarzy z Leśnej, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata Juniorów.

W składzie złotych juniorów drużyny U-16 zagrał Kamil Rękas (15 l). Finał wygrany z Francją 4:0.
W drużynie U-19 kobiet zagrała Nikola Terpiłowska (19 l). Finał wygrany z Wielką Brytanią 4:1.
W drużynie U-19 mężczyzn grał Paweł Adamczuk (19 l) i Paweł Pryputniewicz (18 l). Finał wygrany z Litwą 4:3.

Po raz pierwszy w historii kajak polo zorganizowano Mistrzostw Świata w kategoriach juniorskich. Zawodnicy grali przez 5 dni na pięciu boiskach do kajak polo. W sumie każda drużyna zagrała około 20 meczów eliminacyjnych, aby wyłonić najlepsze drużyny do finałów.

Jak widać po wynikach, Polska ma duży potencjał wśród młodzieży, a jeszcze bardziej cieszy udział naszych czterech podopiecznych z Leśnej.
Przelot na koniec Europy i transport sprzętu to duże wyzwanie dla takiej grupy zawodników. Trzeba podkreślić, że start w zawodach byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc sponsorów i rodziców zawodników.
Zawodnicy sami opłacili przelot do Irlandii, a firma „Tedi” Sport przewiozła kajaki i sprzęt sportowy. Podziękowania dla organizatorów za pomoc i trenerom reprezentacji: Pawłowi Kalinowskiemu, Dariuszowi Pilarzowi.

LUKS „Kwisa” zaprasza na stadion kajak polo w dniach 2-3.09.2017 w Leśnej odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w kajak polo z udziałem najsilniejszych drużyn z Polski. 

Autor: Jacek Sztuba
comments powered by Disqus