Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Sport / Zabrakło 3 setne sekundy

Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu

Zabrakło 3 setne sekundy

Zabrakło 3 setne sekundy

Foto: You Tube

Rafał Kusto znalazł się w 14-osobowej reprezentacji kraju, która już dziś rozpoczęła zmagania na Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu w Indianapolis w USA. Pierwszego dnia zawodów zawodnik Orki Lubań wyrównał swój dotychczasowy rekord życiowy na dystansie 100 m.

Niestety zabrakło dziś miejsca w czołowej szesnastce dla Rafała Kusto. Zawodnik Orki Lubań był o włos od znalezienia się w sesji popołudniowej na 100 m stylem klasycznym. Wynikiem 1:02.45 wyrównał swój rekord życiowy, ale wystarczyło to jedynie do zajęcia 17. miejsca. Do szesnastego zawodnika nasz żabkarz stracił tylko trzy setne sekundy.

Niestety zabrakło 0,03 sekundy aby wejść do finału na 100 m stylem klasycznym – usłyszeliśmy od trenera Adama Musiała – Koronnym dystansem Rafała jest 200 m i tu pokładam wielkie nadzieje.

Nie ma co załamywać rąk, bowiem po dzisiejszym otwarciu Rafał uplasował się na 17 miejscy wśród wszystkich żabkarzy na świecie, a to jeszcze nie koniec zmagań. Przed zawodnikiem z Lubania są jeszcze starty na 50 i 200 metrów stylem klasycznym oraz start w sztafecie 4x 100 m stylem zmiennym.

Bezpłatną transmisję z porannych bloków można obejrzeć na kanale FINA na YouTube'ie POD TYM LINKIEM

Autor: red.
comments powered by Disqus