Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Sport / Debiutantka na trzecim miejscu

Kwisa Lubań

Debiutantka na trzecim miejscu

Debiutantka na trzecim miejscu

Mimo że to już prawie koniec wakacji, emocji triathlonowych nie zabrakło w Wolsztynie, gdzie trójka zawodników z Lubania spróbowała swoich sił w tej niełatwej dyscyplinie. Gosia Staszczak z Lubania zadebiutowała w triathlonie i od razu zajęła trzecie miejsce.

W Wolsztynie po raz kolejny odbył się Polska Man Triathlon. Do wyboru były aż cztery dystanse: długi, średni, olimpijka oraz sprint.

Mariusz Mazur wybrał dystans najdłuższy Iron Man, gdzie pokonał trasę 3.8 km pływania, 180 km rowerem i 42 km biegu co dla przeciętnego człowieka wydaje się nie do osiągnięcia. Jednak jak dodaje Mariusz systematyczne treningi oraz uparte dążenie do celu pokazują, że jest to do osiągnięcia, a dystans ten ukończył po raz kolejny.

Marek Gąsior i Gosia Staszczak wybrali dystans średni, gdzie należało pokonać 1,9 km pływania, 90 km rowerem i 21 km biegu. Debiutująca w tej kategorii, Gosia Staszczak pokonała triathlonową trasę i zajęła trzecie miejsce.
Jestem bardzo szczęśliwa, to był mój debiut, ale byłam dobrze przygotowana. Kilka miesięcy treningów 6 razy w tygodniu dały efekt. To zasługa wszystkich, którzy startowali i trenowali razem ze mną. - komentuje zawodniczka.

Przed zawodnikami Kwisy kolejne starty, gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

Autor: red/BS
comments powered by Disqus