Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Sport / XX Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo 2017

Fotorelacja

XX Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo 2017

XX Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo 2017

Foto: Norbert Kowalewski

W dniach 2-3.09.2017 na basenie w Leśnej grało w sumie trzynaście drużyn, które rywalizowały o tytuł Mistrza Polski. Niespodzianek nie było, tytuły Mistrza Polski obronili seniorzy z Choszczna i seniorki z Kaniowa. Gospodarze byli gościnni i oddali medale dla przyjezdnych gości z Polski - na zakończenie podkresliła wiceburmistrz Leśnej, Gabriela Pijanowska.

Nie udało się obronić 3 miejsca w seniorach – mężczyźni z Kwisy zajęli oststecznie 4 miejsce. Apetyty były duże, zwłaszcza "u siebie", po dość udanym sezonie i starcie w Pucharze Polski liczyliśmy na medal. Niestety w kluczowym i wyrónanym meczu z Kaniowem (z wicemistrzem), błąd taktyczny i stracona bramka na 10 sekund przed końcem meczu na 3:4. Ostatni mecz z Warszawą dawał nam medal i możliwość gry o finał. Wyrównany mecz skończył się przegraną. Rzut karny podyktowany dla Warszawy na 3 min. przed końcem i żółta kartka (2 min. kary) dla naszego zawodnika zdecydowały o końcowym wyniku 3:5. Natomiast młodsza drużyna Kwisa Leśna II ukończyła rywalizację na 7 miejscu.

Na pocieszenie Nikola Terpiłowska, która w gra tym sezonie z drużyną Powiśla z Warszawy zdobyła wicemistrza Polski. Przed tygodniem Nikola była na Mistrzostwach Europy Senioerk we Francji, gdzie z Reprezentacją Polski zajęła 11 miejsce.

Dziękujemy wszystkim, którzy mieli wkład w organizację zawodów, zawodnikom i kibicom. Organizatorem Mistrzostw Polski Seniorów był LUKS Kwisa Leśna na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego w Warszawie.
Wsparcia udzielił również Urząd Miasta w Leśnej i Starostwo Powiatowe w Lubaniu.
Zdjęcia wykonał Norbert Kowalewski – ©kowalfoto.

Autor: Jacek Sztuba
comments powered by Disqus