Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Sport / Niepowodzenia młodzików

Łużyce Lubań - grupy młodzieżowe

Niepowodzenia młodzików

Niepowodzenia młodzików

Kolejne mecze ma za sobą młodzież Łużyc Lubań. Nie najlepiej spotkania wyszły młodzikom, wygrali za to juniorzy starsi oraz trampkarze.

Klasa okręgowa juniorów starszych

Chrobry Nowogrodziec - Łużyce Lubań 3:7 (2:1)

Początek meczu nie rozpoczął się po myśli zespołu z Lubania. Chrobry prowadził już 2:0. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale od kilku spotkań notujemy nie najlepsze pierwsze połowy. Po przerwie natomiast mecze bez dwóch zdań przebiegają pod nasze dyktando. Tak też było w Nowogrodźcu - powiedział Grzegorz Michoński, trener Łużyc. W pierwszej połowie juniorzy starsi z Lubania zdołali zdobyć kontaktowego gola, a po przerwie rozgromili swoich przeciwników. Hat-trick skompletowali Jakub Fortuna oraz Mikołaj Kuriata. Jednego gola dołożył ponadto Konrad Starczewski. Ostatecznie lubanianie wygrali 7:3. Dodajmy, że w zespole juniorów starszych zadebiutował Jakub Czyruk. Bramki zdobywaliśmy po ładnych i składnych akcjach. Miło się na to patrzyło - relacjonował po meczu Grzegorz Michoński. Kolejnym rywalem Łużyc będzie Olimpia Kamienna Góra. Mecz w Lubaniu w sobotę 14 października o godzinie 11.

Skład Łużyc: Mateusz Usyk - Martin Swastek, Emil Zawada, Mateusz Duszyński, Jakub Gapys, Łukasz Romańczuk, Mikołaj Kuriata, Konrad Starczewski, Łukasz Bakalarz, Jakub Fortuna, Paweł Kuśmierz. Ponadto zagrali: Michał Czyruk, Igor Gleb, Maciej Tokarz, Bartosz Gajewnik, Dominik Wójtowicz.

Klasa okręgowa trampkarzy

Łużyce Lubań - Nysa Zgorzelec 5:3 (2:2)

Gospodarze od początku ruszyli do ataku i na samym początku meczu nie wykorzystali dwóch dobrych okazji by wyjść na prowadzenie. Łużycom ostatecznie udało się otworzyć wynik. Prowadzenie miejscowym do przerwy utrzymać się jednak nie udało, mimo że strzelili jeszcze jednego gola. Dopiero po przerwie zespół znad Kwisy udowodnił swoją wyższość nad rywalem. Chłopcy zaczęli grać ambitnie. Wszystkie atuty były po naszej stronie. Co za tym idzie wygraną mój zespół odniósł całkowicie zasłużenie - powiedział Rafał Wichowski, trener Łużyc. Ostatecznie lubanianie wygrali 5:3. Cztery gole strzelił Mikołaj Pieroński. Jedna z nich była niezwykłej urody. Przymierzył z blisko 20 metrów w samo okienko. Jedną bramkę zdobył ponadto Kornel Król.

W kolejnym meczu w niedzielę (15 października) Łużyce zagrają na wyjeździe z LTS Leśna. Początek o godzinie 12.15.

Skład Łużyc: Krzysztof Schab - Fabian Czurak, Jakub Jakubczyk, Marcin Orzechowski, Bartos Kosler, Ernest Bakalarz, Oskar Maciąg, Mikołaj Pietroński, Maciej Furmański, Kornel Król, Łukasz Mazur. Ponadto zagrali: Aleksander Kamiński, Damian Mańkowski, Patrycja Stycharz, Tomasz Wieczorek, Jakub Kowalczyk.

Klasa okręgowa młodzików

Łużyce II Lubań - Nysa Zgorzelec 1:4 (0:2)

Zespół z Lubania ustępował swoim starszym rywalom z przygranicznego miasta przez cały mecz. Trudno się jednak dziwić, bo Nysa miała w składzie zawodników z rocznika 2005 oraz 2006. W Łużycach grają z kolei chłopcy urodzeni w zdecydowanej większości w 2007 roku. Momentami różnica, głównie jeśli chodzi o warunki fizyczne, była aż nadto widoczna. Do przerwy goście prowadzili 2:0. W drugiej połowie zespół trenera Tomasza Górala tworzył kolejne okazje, z których dwie zamienił na bramki numer 3 oraz numer 4. Ekipę trenera Grzegorza Juszczyka trzeba pochwalić za grę do końca. Dzięki ambitnej postawie gospodarze zdołali w końcówce strzelić honorowego gola, którego autorem był Krystian Mańkowski. Po dziewięciu kolejkach Łużyce plasują się w tabeli na ósmym miejscu. Dla porównania ostatni rywal lubanian jest pierwszy. Nysa wygrała wszystkie 9 spotkań (bilans bramkowy 76 strzelonych i tylko 7 straconych!). W kolejnym meczu zespół z Lubania zagra na wyjeździe z LTS Leśna. Początek zawodów 15 października o godzinie 11.

Skład Łużyc: Filip Boroszko - Kamil Tomkiewicz, Patryk Juszczyk, Łukasz Łuńczuk, Krystian Pilarczyk, Krystian Mańkowski, Łukasz Pędlowski, Igor Wójtowicz, Krzysztof Pieciul. Ponadto zagrali: Filip Biskulski, Dominik Kopała, Dawid Pietrykowski, Oskar Brzozowski. 

I liga wojewódzka młodzików

Zagłębie Lubin - Łużyce Lubań 13:0 (4:0)

Goście pojechali do Lubina skazani na pożarcie. Mimo tego drużyna trenera Sławomira Salacha w pierwszej połowie trzymała się dzielnie. Zagłębie prowadziło wówczas 4:0. Po zmianie stron miedziowi podkręcili tempo i raz po raz wykorzystywali błędy przeciwników. Ostatecznie Zagłębie zwyciężyło 13:0. W najbliższą sobotę o godzinie 13 Łużyce podejmą Chrobry Głogów. 

Skład Łużyc: Bartosz Czekaj - Adrian Tomczyk, Tobiasz Lamparski, Dominik Szpytma, Piotr Wojtusik, Szymon Pietrykowski, Eryk Kossowski, Jan Pawlak, Oliwier Misiewicz. Ponadto zagrał: Igor Zinkowski.

Juniorzy młodsi Łużyc swoje najbliższe spotkanie rozegrają w środę z Kwisą Świeradów Zdrój. Początek meczu w Lubaniu o godzinie 16.30.

Na zdjęciach fragmenty meczu młodzików oraz trampkarzy z Nysą Zgorzelec.

Autor: red.
comments powered by Disqus