Piątek, 25 maja 2018r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Strona główna / Sport / Zagrali na piątkę

Łużyce Lubań - grupy młodzieżowe

Zagrali na piątkę

Zagrali na piątkę

Wczoraj (11.10) juniorzy młodsi Łużyc Lubań rozegrali zaległe spotkanie 9. kolejki rozgrywek klasy okręgowej. Zespół trenera Konrada Murawskiego zwyciężył Kwisę Świeradów-Zdrój 5:0.

Od początku gospodarze przejęli inicjatywę i stwarzali okazje pod bramką Kwisy. Pod „twierdzą” prowadzonych przez trenera Piotra Chowańskiego młodych piłkarzy ze Świeradowa-Zdroju co jakiś czas się kotłowało. Łużyce w tej części gry ostatecznie dwa razy trafiły do siatki. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Zespół z Lubania raz po raz stwarzał sytuacje. Trzy z nich zamienił na bramki. Ostatecznie ekipa z Lubania pokonała świeradowian 5:0. Na listę strzelców wpisali się Maks Kwiatkowski 2, Konrad Janczak, Paweł Kuśmierz oraz Dominik Wójtowicz.
Mecz był jednostronny. Stan boiska nie pozwolił drużynom na zbyt wiele. Kontrolowaliśmy cały mecz, grając daleko od swojej bramki i czekając na piłki z głębi pola do szybkich graczy ofensywnych. Na pochwałę zasłużył bramkarz Kwisy. Gdyby nie on wynik spokojnie mógł być dwucyfrowy - powiedział Konrad Murawski, trener Łużyc.

Skład Łużyc: Michał Górski - Jakub Witkowski, Konrad Janczak, Paweł Chrząścik, Jakub Czyruk, Bartosz Gajewnik, Seweryn Bakalarz, Mikołaj Kuriata, Konrad Starczewski, Maks Kwiatkowski, Dominik Wójtowicz. Rezerwa: Cyprian Smykowski, Igor Gleb, Sebastian Krawczyk, Paweł Kuśmierz, Krzysztof Wesołowski, Jakub Kowalewski, Mikołaj Pietroński.

W kolejnym meczu juniorzy młodsi Łużyc zagrają na wyjeździe z Czarnymi Lwówek Śląski. Początek w sobotę (14 października) o godzinie 14.

W najbliższy weekend mecze rozegrają także pozostałe drużyny Łużyc.

Terminarz:

Łużyce Lubań - Olimpia Kamienna Góra (14 października, godzina 11 - klasa okręgowa juniorów starszych)

Łużyce Lubań - Chrobry Głogów (14 października, godzina 13 - I liga wojewódzka młodzików)

LTS Leśna - Łużyce II Lubań (15 października, godzina 11 - klasa okręgowa młodzików)

LTS Leśna - Łużyce Lubań (15 października, godzina 12.15 - klasa okręgowa trampkarzy)

Orzeł Wojcieszów - Łużyce Lubań (15 października, godzina 15 - klasa okręgowa seniorów) 

Łużyce II Lubań - Bielany OSP Biedrzychowice (15 października, godzina 15 - B klasa seniorów)

Autor: red.
comments powered by Disqus