Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Ring wolny – boks!

Fotogaleria

Ring wolny – boks!

Ring wolny – boks!

Foto: eLuban.pl

22 zacięte walki bokserskie (turniejowe oraz sparingowe) stoczyli zawodnicy z 12 klubów bokserskich na IV Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Miasta Lubań. Co ciekawe, na ringu oprócz bokserów pojawił się pasjonat piłki nożnej.

Halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu w sobotę 28 października br. wypełniły bokserskie emocje. Tego dnia do Lubania przybyli bokserzy z Polski, Czech i Niemiec. Na IV Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Lubań rozegrano 22 walki, wśród których znalazły się również walki sparingowe, pozwalające sprawdzić formę zawodnika. Trenerzy podkreślali świetną organizację zawodów, bokserzy starali się pokazać z jak najlepszej strony, a kibice dopingowali swoich faworytów ze wszystkich sił.

- Dzisiejsze spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie - podkreślał komentator zawodów i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, Bartosz Kuświk. - Zawodnicy stoczyli dzisiaj ze sobą prawdziwe walki, nie było tu żadnej zabawy czy taryfy ulgowej. Wszyscy naprawdę bardzo poważnie podeszli do rywalizacji. Tym samym walka była wyrównana. Gratulacje dla organizatorów spotkania i czekamy na kolejne takie wydarzenia w naszym mieście.

Trener czeskiego klubu Boxing Club Trutnov cieszył się, że jego ekipa wraca do siebie bez porażek, z dwoma remisami i pięknymi zwycięstwami. Zapewniał przy tym, że z wielką przyjemnością odwiedzą Lubań jeszcze nie raz. Pozostali trenerzy również zaznaczali, że z pewnością wrócą na lubański ring. Podkreślali przy tym zasługi Wiesława Bojanowskiego – trenera Bojan Boks Lubań.

- Bardzo nam się podobało - mówił Krzysztof Sadłoń z Imperium Boxing. - Zaprzyjaźniony klub Bojan Boks Lubań i przesympatyczna osoba Wiesława Bojanowskiego, powodują, że zawsze z przyjemnością tu przyjeżdżamy. Dzisiaj uśmiechnęło się do nas szczęście, wracamy z kompletem zwycięstw. Jesteśmy bardzo zadowoleni, wspaniałe nagrody, fajna impreza, oby więcej takich wydarzeń na Dolnym Śląsku i na pewno zagościmy tutaj jeszcze nie raz.

- W Lubaniu zawsze jest jedna z najlepszych imprez bokserskich pod względem przygotowania, organizacji walk, poziomu walk i frekwencji widowni - zaznaczał  Tomasz Tomczyk z TOP Bolesławiec. - Naprawdę to jest dobra robota, dobry boks i dobre wydarzenie, które trzeba pilnować, pielęgnować, wspomagać i rozwijać. A Wiesław Bojanowski to złoty chłopak w waszym mieście, pracuje z młodzieżą i wyprowadza ją na prostą, tak że szanujmy Wieśka, szanujmy Kazia, szanujmy cały skład bokserski w Lubaniu.

Frekwencja kibiców była zadawalająca, a i sami kibice wyrażali zadowolenie z przybycia na turniej. Marina, Masza i Tania z widowni zapewniały, że wydarzenie bardzo im się podobało. Zawodnicy dawali radę, chłopcy i dziewczyny pokazali na co ich stać.

Piotrek Markiewicz z Bojan Boks Lubań otrzymał puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju, Mateusz Janduła z KS Gwardia Wrocław został uznany za najlepszego zawodnika całego wydarzenia, zaś Oskar Mulko okazał się być najlepszym zawodnikiem turnieju z klubu organizatora zawodów. Najlepszą walkę stoczyli Jarosław Skibiński z Jaskini Lwa Ziębice i Mateusz Urban z Bojan Boks Lubań.

- Zdobyłem nagrodę dla najmłodszego zawodnika - cieszył się Piotrek Markiewicz z Bojan Boks Lubań. - Mam 7 lat i trenuję boks już od 2 lat. Bardzo mi się podoba ten sport i nadal chcę trenować i odnosić sukcesy.  Jeszcze nie mam jakiegoś specjalnego marzenia, ale zależy mi, żeby w przyszłości zwyciężyć jak najwięcej walk.

Sport jednak ma to do siebie, że obok wygranego, stoi przegrany. Remis również nie zawsze bywa satysfakcjonujący.

- Nie jestem zadowolona z dzisiejszej walki - zdradziła Dominika Gacek, zawodniczka Bojan Boks Lubań. - Kompletnie mi ona nie wyszła, ale zawsze jest to nowe doświadczenie. Na porażkach człowiek też się szkoli, dlatego mam zamiar nadal uczestniczyć w treningach i oczywiście wygrywać walki. Ten sport daje mi wiele satysfakcji i choć do pierwszego ciosu towarzyszy mi stres, to na ringu, znając swoje możliwości czuję się pewnie, a po pierwszym uderzeniu walczę już bez strachu.

Ciekawym akcentem turnieju był występ Pawła Skóry - Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football. Wielokrotny sędzia, doświadczony performer z dorobkiem setek pokazów na całym świecie i uczestnik Mam Talent oprócz zaprezentowania swoich umiejętności zaprosił również publiczność do wspólnej zabawy.

W turnieju wzięli udział przedstawiciele klubów bokserskich: Bojan Boks Lubań, Boks Polonia Świdnica, Klub BOX Lwówek Śląski, DKB Dzierżoniów, JASKINIA LWA Ziębicki Klub Bokserski, Sekcja Boksu Gwardia Wrocław, Top Boxing Bolesławiec, Boxing Klub Trutnov, Champion Chojnow Powiat Legnicki, IMPERIUM BOXING, KS Polkowice oraz I. S-Douzle Tauch Gym Dresden.

Wydarzenie zorganizował Klub Sportowy Bojan Boks Lubań i Miasto Lubań przy wsparciu głównych sponsorów: Agrometal, CK Sietnik, Wolstal Skup Złomu i Metali Kolorowych oraz Tomasz Zawodny. Patronat medialny nad imprezą objęła Ziemia Lubańska i portal internetowy eluban. Trener Wiesław Bojanowski dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju, w tym gorące podziękowania składa rodzinie Wójcików - Ani, Monice i Arturowi. Kolejny pokaz możliwości bokserskich w Lubaniu już w lutym.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus