Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Lubańska Gala Samuraja w Karate

Fotogaleria

Lubańska Gala Samuraja w Karate

Lubańska Gala Samuraja w Karate

Foto: KS Samuraj

W dniu 04.11.2017 r. w Lubaniu odbyła się Lubańska Gala Samuraja w Karate, zorganizowana przez KS Samuraj Lubań przy współpracy Klubu Viktoria Lubań. W zawodach wzięło udział łącznie 47 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa-Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

Głównym celem turnieju było propagowanie karate wśród mieszkańców powiatu lubańskiego, zapoznanie i wdrożenie w praktyce nowym zawodnikom przepisów rozgrywania zawodów sportowych w karate, jak też wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach.

Był to turniej zamknięty, tylko dla zawodników „Samuraja”.  Łącznie rozegrano 12 konkurencji w kata, pierwszego kroku, jak też i w kumite, w ramach których każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom, a za pierwsze miejsce nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali zawodnicy, którym  nie udało się stanąć na podium, otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, naszywkę logotypu Samuraja i na pocieszenie upominek z owocami i słodyczami. Nagrody zostały ufundowane przez właścicieli Viktorii Lubań p. Leszka Jaworskiego i Danieli Pytel, Firmę Formotiva oraz ze środków własnych klubu KS Samuraj Lubań.

Zawody zostały rozegrane wg. przepisów WKF, które  sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie – Tomasz Podbucki, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Sławomir Bartniak, Patryk Jarosz pod kierownictwem sędziego głównego Jacka Jaworskiego.  Rolę sędziów technicznych sprawowali – Jakub Jaworski, Oliwia Sławińska i Dawid Stodolny, a obsługę techniczną zapewnili Jarosław Królikowski, Agata Junik oraz Leszek Jaworski i Daniela Pytel. Obsługę medyczną zabezpieczyła lekarz Anna Kujawa.

Zawodom towarzyszył bardzo dobry doping ze strony najbliższych, a chyba największym zainteresowaniem kibiców okazały się walki najmłodszych zawodników, którzy swoją  postawą, walecznością, odwagą  i zaciętością wzmagały doping wśród najbliższych, kolegów, dając tym samym dobre, sportowe widowisko.

Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, często poszczególni zawodnicy zdobyli nawet po dwa medale, co potwierdza dobre przygotowanie techniczne i daje dobre rokowania na przyszłe starty w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność, a m. in. Miastu Lubań, Gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów-Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Firmie Fomotiva Pharma Nutrition oraz klubowi Viktoria w Lubaniu, a także za bardzo dobrą współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie-Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.

Autor: Jacek Jaworski
comments powered by Disqus