Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Sport / Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate - CESKA LIPA 2017

Mistrovství ČR FSKA  v České Lípě

Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate - CESKA LIPA 2017

Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate - CESKA LIPA 2017

W ostatnią sobote listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate w Ceskiej Lipie. W zawodach startowało 321 zawodników z 27 klubów, w tym także 18-osobowa reprezentacja KS Samuraj Lubań w składzie - Oliwia Włodarska Donofrio, Oliwia Sławińska, Honorata Adamska, Amelia Gryganiec, Mateusz Karłowski, Filip Pierzak, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Jakub Przybyłek, Jakub Jaworski, Aleksander Przybysz, Hubert Urbańczyk, Michałem Różycki, Marcel Leśniewski wraz z trenerami Tomaszem Podbuckim, Sławomirem Bartniak i Jackiem Jaworskim.

Zawodnicy startowali w konkurencjach kata indywidualnego oraz w kata Duo, kata Team oraz walkach modelowych. Większość naszych zawodników była po raz pierwszy na tak dużej imprezie sportowej, gdzie nabywała nowe doświadczenia i obycie z matami wielkiego świata. Zawodnicy mieli możliwość podglądnięcia czeskiej szkoły dobrego Karate, zwłaszcza w Kata.
Nasi Samurajowie dawali z siebie wszystko, aby podołać tak wymagającym zawodnikom i dzielnie walczyli. Mimo małego doświadczenia, jak też dużego obsadzenia poszczególnych konkurencji - przeważnie powyżej 30 zawodników, Samurajowie wspaniale walczyli, wygrywając po 4 walki, ulegając w ćwierć finale, w piątej walce. Bardzo odważne walki w kata indywidualnym stoczyli: Tomasz Podbucki, Mikołaj Jaworski, Jakub Przybyłek, Oliwia Sławińska, Filip Pierzak, wygrywając po cztery walki, przegrywając piątą, plasując się ostatecznie tuż za podium, na IV miejscach.

Nie mniej jednak ten dzień należał do doświadczonych seniorów z Lubania, którzy w Kata Duo seniorów w składzie Jacek Jaworski i Tomasz Podbucki zdobyli brązowy medal oraz Jacek Jaworski w Kata indywidualnym Masters zdobył brązowy medal, jak też w walkach modelowych Jacek Jaworski wraz ze Sławomirem Bartniak zdobyli złoty medal, zbierając w walce finałowej piękne owacje publiczności i samych zawodników, pokonując na swej drodze bardzo mocne i prestiżowe drużyny z seniorów. Na czas walki „wygaszono” wszystkie maty, tworząc główną arenę zmagań na macie finałowej, gdzie bohaterami wieczoru stali się reprezentanci KS Samuraj Lubań oraz kadry Polski Masters (Jacek Jaworski). Tak więc kadra instruktorka KS Samuraj Lubań po raz kolejny okazała swój dobry poziom wyszkolenia, jak też wskazała dobre wzorce i drogowskazy swoim podopiecznym.

Wszystkim Naszym Zawodnikom serdecznie gratulujemy odwagi, charyzmy, wytrwałości i samych startów w zawodach, tym samym dziękując za dobrą promocję naszego regionu, kraju i klubu poza granicami Polski.

Podziękowania należą się także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Tomaszowi Podbuckiemu, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i szefowi wyszkolenia Jackowi Jaworskiemu. Serdeczne podziękowania kierujemy także dla rodziców naszych podopiecznych, zarówno tych ze Świeradowa-Zdroju, jak też i z Lubania, którzy dowieźli naszych wychowanków na turniej oraz pomagali w sprawowaniu opieki nad nimi. Dziękujemy za pobyt z nami, wspólnie spędzone chwile i wspaniałe kibicowanie…

Ponadto bardzo dziękujemy naszym sponsorom a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Ministerstwu Sportu i Turystyki, PPHU Zodiak, Stacji Kontroli Pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, a także za bardzo dobrą współpracę klubowi Victoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie-Zdroju.

Autor: Jacek Jaworski
comments powered by Disqus