Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / Łużyce wśród najlepszych w okręgu!

Łużyce Lubań

Łużyce wśród najlepszych w okręgu!

Łużyce wśród najlepszych w okręgu!

W Jeleniej Gorze odbyły się Mistrzostwa Okręgowego Związku Piłki Nożnej Jelenia Góra w poszczególnych grupach młodzieżowych. Fantastycznie spisali się juniorzy starsi oraz młodzicy lubańskich Łużyc.

W turnieju z udziałem juniorów starszych wystąpiło sześć najlepszych zespołów okręgu jeleniogórskiego - Karkonosze Jelenia Góra, BKS Bolesławiec, Olimpia Kamienna Góra, Nysa Zgorzelec, PH Sawczak Włókniarz Mirsk oraz Łużyce Lubań. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Poziom prezentowany przez zespoły był bardzo wyrównany, a większość pojedynków kończyła się jednobramkową wygraną. Łużyce turniej rozpoczęły od remisu 1:1 z Włókniarzem, potem zwycięsko zakończyły mecz z BKS 1:0. Trzecie starcie z Nysą mimo przewagi i dobrej gry zakończyło się wygraną zgorzelczan 1:0. W kolejnym pojedynku zespół trenera Grzegorza Michońskiego po ciężkim boju wygrał z Olimpią 2:1. Przedostatnie spotkanie toczyło się o triumf w turnieju. Graliśmy z faworyzowanym gospodarzem. Karkonoszom Jelenia Góra wystarczał remis. My natomiast musieliśmy wygrać - relacjonował Grzegorz Michoński, trener Łużyc. Dzięki mądrej grze i dyscyplinie taktycznej lubanianie po bramce Damiana Berlińskiego zwyciężyli 1:0. Turniej na drugim miejscu zakończyły Karkonosze, trzeci był BKS, a czwarta Nysa. Na uwagę zasługiwały występy bramkarzy Łużyc - Igora Gleba i Adama Kuligowskiego. Ten drugi został wyróżniony nagrodą indywidualną najlepszego bramkarza imprezy. Oprócz wymienionej dwójki zespół Lubania reprezentowali: Emil Zawada, Damian Berliński, Maciej Tokarz, Łukasz Romańczuk, Mateusz Duszyński, Jakub Gapys i Jakub Fortuna.

Przykład ze starszych kolegów wzięli młodzicy. W fazie grupowej Łużyce wprawdzie uległy na otwarcie rywalizacji Eskadrze Bolesławiec 0:1, ale później wygrały z Karkonoszami II Jelenia Góra 2:0 oraz Granicą Bogatynia 4:1. Osiągnięte rezultaty pozwoliły Łużycom zająć pierwsze miejsce i awansować do finału. W ostatecznej rozgrywce lubanianie pokonali Nysę Zgorzelec 1:0. Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Antonio Iannone. 

Zacięta była także rywalizacja z udziałem trampkarzy. Łużyce w grupie uległy Karkonoszom Jelenia Góra 1:5 oraz pokonały Lotnik Jeżów Sudecki i Granicę Bogatynia w rozmiarze 2:1. Pozwoliło to naszej drużynie zająć drugie miejsce, co dało przepustkę walki o brązowy medal. W finale pocieszenia Łużyce zwyciężyły Chojnik Jelenia Góra 2:0.

Gorzej poszło juniorom młodszym Łużyc. Przetrzebiona kontuzjami drużyna trenera Konrada Murawskiego zajęła czwarte miejsce. Lubanianie pokonali KKS Jelenia Góra 2:0, zremisowali z BKS Bolesławiec 1:1, ulegli Eskadrze Bolesławiec 0:2, pokonali Orła Mysłakowice 3:0 i ulegli Karkonoszom Jelenia Góra 0:1. Na osłodę miano najlepszego bramkarza turnieju przypadło Michałowi Górskiemu. Rywalizację wygrał BKS, który na podium wyprzedził Eskadrę i Karkonosze.

Autor: red.
comments powered by Disqus