Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Sport / 9 medali dla lubańskich Samurajów

Wrocław Open za nami, z medalami i Samurajami...

9 medali dla lubańskich Samurajów

9 medali dla lubańskich Samurajów

Wrocław Open 2017 za nami. W turnieju uczestniczyło niemal 420 zawodników w tym 25-osobowa reprezentacja KS Samuraj Lubań.

W dniu 10.12.2017 r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się turniej karate dla dzieci i młodzieży Wrocław Open 2017, zorganizowany przez Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław, w którym uczestniczyło niemal 420 zawodników z Polski, jak też i z Ukrainy. Zawody rozegrano na pięciu tatami równocześnie.

W zawodach uczestniczyła także 25-osobowa reprezentacja KS Samuraj Lubań wraz ze swoimi rodzicami, kibicami i trenerami. W skład reprezentacji weszli - Oliwia Włodarska D” onofrio, Oliwia Sławińska, Honorata Adamska, Amelia Gryganiec, Patrycja Przyłucka, Olga Walczak, Mateusz Karłowski, Filip Pierzak, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Jakub Przybyłek, Aleksander Przybysz, Hubert Urbańczyk, Michałem Różycki, Marcel Leśniewski, Fryderyk Haik, Jan Obrycki, Jan Jaraczewski, Maksymilian Galiński, Patryk Kowal, Witold Walkowiak, Mateusz Suwara, Dawid Stodolny wraz z trenerami Tomaszem Podbuckim, Elżbietą Kordyka, Sylwią Smajda, Sławomirem Bartniak, Patrykiem Jarosz i Jackiem Jaworskim. Zawodnicy startowali w konkurencjach kata indywidualnego oraz w kata indywidualnym, w kata team oraz w kumite indywidualnym (walkach wolnych).

I tym razem nie zawiodła reprezentacja KS Samuraj Lubań, zdobywając łącznie 9 medali. Wspaniałe złote medale w kata indywidualnym wywalczyli – Honorata Adamska oraz Mateusz Karłowski, srebrny medal wywalczyła drużyna w kata chłopców w składzie – Mateusz Karłowski, Filip Pierzak i Jan Jaraczewski (Sekcja Karate Lubań). Natomiast brązowe medale w kata wywalczyli kolejno – Fryderyk Haik, Filip Pierzak, Dawid Stodolny oraz brązowe medale w kumite – Honorata Adamska oraz w drużynie kata - Michał Różycki, Hubert Urbańczyk i Marcel Leśniewski (Sekcja Karate Świeradów Zdrój) i Mikołaj Jaworski, Jakub Przybyłek i Wiktor Jaworski (Sekcja Karate Pisarzowice). Dobre walki stoczyli także pozostali zawodnicy, jak Amelia Gryganiec, Patrycja Przyłucka, Wiktor Jaworski, Aleksander Przybysz, Filip Pierzak ustępując zawodnikom w ćwierć finale, zajmując ostatecznie V miejsca.

Był to bardzo dobry występ naszego klubu. Widoczny jest progres w szkoleniu i w startach w zawodach. Zwłaszcza, iż rośnie młode pokolenie, które tym razem także wzięło udział w gali i zawodnicy wywalczyli swoje pierwsze medale. Dziękuję moim walecznym zawodnikom za wspaniałe walki, godne reprezentowanie naszego klubu, za bycie z nami, za uśmiech i łzy, za dobre kibicowanie, zbieranie nowych doświadczeń, a także za zdobyte medale.

Serdecznie dziękuję naszym wspaniałym rodzicom za wsparcie i pomoc, dobre kibicowanie. Naszym instruktorom: Eli, Sylwii, Tomkowi, Sławkowi i Patrykowi. Bez Was nie dalibyśmy rady. Dziękujemy także naszemu kierowcy p. Mariuszowi Leśniewskiemu za dobry i bezpieczny transport, a było nas wszystkich 54 osoby, w tym 48 osób przyjechało "wesołym" autobusem. To dobry kierunek i rozwój klubu. Samuraje dali radę i wspinają się coraz wyżej...

Za wszystko dziękuję i do zobaczenia

Gorące podziękowania dla instytucji dotujących nasz klub, a m.in. Miastu Lubań, Gminie Lubań, Gminie Świeradów-Zdrój, Powiatowi Lubań, Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz sponsorów klubu - firmie PPHU Zodiak, Nadleśnictwu Świeradów-Zdrój oraz pozostałym sponsorom...

Autor: Jacek Jaworski
comments powered by Disqus