Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Strona główna / Sport / Mistrz na tarczy!

18 trójek PGE Turowa!

Mistrz na tarczy!

Mistrz na tarczy!

Imponująca pogoń, pasjonujące wymiany strzelców w ataku, 18 celnych trójek, świetny doping i dyskwalifikacje dwóch zawodników. W pojedynku o wielkich emocjach koszykarze PGE Turowa pokonali mistrzów Polski z Zielonej Góry 106:104 i są już tylko o krok od awansu do fazy play-off!

Sobotni pojedynek w PGE Turów Arenie z pewnością przypomniał kibicom czasy, gdy ich drużyny rywalizowały ze sobą trzykrotnie w pasjonujących finałach. Głośny doping i dyskwalifikacje Roberta Skibniewskiego oraz Martynasa Geceviciusa (z powodu fauli technicznych i niesportowych) tylko podgrzewały ogromne emocje, które sięgnęły zenitu w ostatnich sekundach. Gdy wszystko wskazywało na to, że w Zgorzelcu dojdzie do dogrywki, Cameron Ayers wbił się pomiędzy Jamesa Florence'a i Przemysława Zamojskiego i prawie upadając na parkiet, przypieczętował wielki triumf PGE Turowa.

  - Oddaliśmy z siebie resztki energii, by pokonać mistrzów Polski. Jestem bardzo podekscytowany i dumny z całego zespołu. W tym momencie statystyki nie mają dla mnie znaczenia, bo zagraliśmy z sercem i zostawiliśmy na parkiecie wszystko. Otrzymaliśmy też od kibiców niewiarygodną moc z trybun za którą ogromnie dziękuje - mówił szczęśliwy trener Michael Claxton. 

Zwycięski rzut Ayersa można zobaczyć tutaj:

Autor: PGE Turów
comments powered by Disqus