Czwartek, 16 sierpnia 2018r.

Imieniny: Rocha, Stefana, Joachima

Strona główna / Sport / Nad Bałtyk rowerem

Tradycyjne środki transportu są nudne!

Nad Bałtyk rowerem

Nad Bałtyk rowerem

Foto: Organizator

Sezon na sportowe wyzwania możemy uznać za otwarty. Przed tygodniem w sztafecie, Bałtyk zdobyli Zabiegani z Leśnej, zajęło im to zaledwie trzy dni. Teraz nad Bałtyk wybierają się członkowie klubu kolarskiego Kwisa Lubań z tą różnicą, że cel planują osiągnąć w niecałą dobę.

Wyjazd nad morze??? Dlaczego nie??? Rowerem???!!! Jak najbardziej!!! Czytamy na klubowym Facebooku.

Wystarczyło tylko zebrać grupę zapaleńców, których w klubie nie brakuje.

W związku z tym w piątek 25 maja o 3:00 w nocy ośmiu śmiałków z klubu „Kwisa Lubań” wyruszy rowerami nad morze. Trasę Lubań – Świnoujście zamierzają pokonać w jeden dzień. Ponad 400 km, w tym sporą część po niemieckiej stronie granicy - plan bardzo ambitny! 

Wyznając zasadę, że tradycyjne środki transportu są nudne, Panowie zamierzają się dobrze bawić.

Na trasę wyruszą: Mariusz Mazur, Sławomir Górski, Piotr Opalach, Marek Gąsior, Jarosław Kuć, Krzysztof Chmielewski, Daniel Sołtys, Krzysztof Górski.

W gronie tym są prawdziwi twardziele - Sławomir Górski i Mariusz Mazur mają za sobą triathlony na dystansie IronMan oraz ultramaratony górskie.

Warto dodać, że w lipcu 2016 roku podobnego wyczynu dokonał samotnie Grzegorz Zając z Pobiednej. W ciągu 18 godzin i 41 minut pokonał dystans 477 km z Pobiednej do Ustronia Morskiego osiągając średnią prędkość na trasie 25,53 km/h. Wprawdzie obecne wyzwanie nie jest rywalizacją z wyczynem Pana Grzegorza, ale ciekawym jest jakie tempo osiągnie ośmioosobowa grupa na podobnym dystansie.

Uczestnikom wyprawy życzymy świetnej zabawy, wiatru w plecy i dobrej pogody.

Autor: red.
comments powered by Disqus